Czas na wielki finał „Stranger Things”! W końcu ruszyły zdjęcia do piątego sezonu!

W końcu się doczekaliśmy! Dzieciaki z Hawkins ruszają na swoją ostatnią misję, aby raz na zawsze pokonać zło czające się po Drugiej stronie. Netflix rozpoczął właśnie zdjęcia do piątego i zarazem finałowego sezonu „Stranger Things”.

Zdjęcia do wielkiego hitu Netfliksa wystartowały! Ekipa „Stranger Things” znowu razem

Stranger Things

Po wielu miesiącach opóźnienia wywołanych strajkami scenarzystów i aktorów, które sparaliżowały Hollywood w drugiej połowie zeszłego roku, Netflix w końcu mógł rozpocząć prace na planie ostatniego sezonu „Stranger Things”. Z Atlanty docierają do nas informacje, że pierwsi aktorzy zameldowali się właśnie do pracy na planie hitowej produkcji streamingowego giganta.

Przez ostatnie kilka tygodni w Atlancie trwały przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, a teraz na terenie studia pojawili się już Joe Keery grający Steve'a, Natalia Dyer grająca Nancy, Maya Hawke grająca Robin i Charlie Heaton grający Jonathana. Wygląda na to, że pierwsze sceny zostaną nagrane właśnie z ich udziałem.

Sprawdź też: Na ten serial czekacie! Drugi sezon „Arcane” od Netfliksa dostał zapowiedź!

Możemy być pewni, że w najbliższych dniach dołączą do nich Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Jamie Campbell Bower, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Sadie Sink, Caleb McLaughlin, Gaten Matarazzo i Priah Ferguson. Jedną z nowych gwiazd serialu zostanie w finałowym sezonie Linda Hamiltona, której nie trzeba przedstawiać fanom „Terminatora”.

Przez ostatnie kilka tygodni ekipa odpowiedzialna za casting do serialu szukała też nowych aktorów mających pojawić się w ostatnich odcinkach. Bądźcie więc gotowi na ogłoszenia dotyczące kolejnych nowych twarzy mających pojawić się w „Stranger Things”.

Stranger Things 5 – kiedy premiera na Netflix?

Stranger Things sezon 5 kiedy

Pierwotne Netflix chciał, aby zdjęcia do finałowego sezonu wystartowały już latem 2023 roku. Termin ten okazał się jednak niemożliwy ze względu na trwające przez wiele miesięcy strajki scenarzystów i aktorów z Hollywood. Streamingowy gigant musiał na nowo ustalać wszystkie terminy dotyczące harmonogramów gwiazd serialu i prace wystartowały ostatecznie aż siedem miesięcy po pierwotnym terminie.

Gdyby ekipa faktycznie pojawiła się na planie latem zeszłego roku, to moglibyśmy oczekiwać, że „Stranger Things” wróci z finałową odsłoną latem lub jesienią 2024 roku. Obecnie nie ma już takiej możliwości, aby serial został ukończony nawet na końcówkę roku. Niestety opóźnienie wywołane strajkami całkowicie przekreśliło szanse na powrót „Stranger Things” w 2024 roku.

Sprawdź też: Emma Stone wróci jako nikczemna Cruella! Film Disneya w przygotowaniu.

Zdjęcia potrwają około 5-6 miesięcy, a kilka kolejnych twórcy będą musieli poświęcić na postprodukcję związaną z koniecznością dopracowania efektów specjalnych, których w ostatniej serii ma być najwięcej. To wszystko oznacza, że najwcześniej piąty sezon „Stranger Things” pojawi się na Netflix dopiero latem 2025 roku.

zdj. Netflix