Giancarlo Esposito coraz bliżej Marvela. Aktor potwierdza rozmowy na temat roli. Chce zagrać Profesora X

Giancarlo Esposito, który zyskał rozpoznawalność dzięki roli Gusa Fringa w serialach „Breaking Bad” oraz „Zadzwoń do Saula” od dłuższego czasu łączony jest z rolą w filmowo-serialowym uniwersum Marvela. Aktor odniósł się ostatnio do plotek sugerujących jego angaż w ramach MCU i ujawnił, kogo chciałby zagrać.

Esposito zasłynął w ostatnich latach nie tylko za sprawą świetnie ocenianej roli w produkcjach o nauczycielu gotującym ze swoim byłym uczniem metę i prawniku o wątpliwym kompasie moralnym. Aktor wystąpił także w nieco bardziej komercyjnych produkcjach takich jak seriale „The Mandalorian” oraz „The Boys”. Od dłuższego czasu łączy się go także z występem w Marvelu, o którym otwarcie mówi nawet sam zainteresowany. Jeszcze w lipcu 2020 roku Esposito ujawnił, że chciałby dokonać „czegoś trwałego” w filmach Marvela i dodał, że rola w jednym z nich jest najpewniej kolejnym etapem w jego trwającej od kilku dekad karierze. Po ponad dwóch latach aktor powrócił do tematu plotek łączących go z MCU i zasugerował, że jest jeden bohater, którego najbardziej chciałby zagrać.

Podczas niedawnego wystąpienia na TJH Superhero Car Show & Comic Con w San Antonio w Teksasie aktor potwierdził, że rozmawiał z przedstawicielami Marvela na temat swojego angażu w MCU.

Trafiłem z nimi do jednego pokoju i rozmawialiśmy.

Sprawdź też: Daredevil w nowym stroju na zdjęciach z serialu „Mecenas She-Hulk”.

Aktor nie sprecyzował, czego dotyczyły rozmowy, ale odniósł się do tego, z jakimi bohaterami łączą go plotki. Esposito wymienił między innymi takie postacie jak Magneto, Doktor Freeze, Doktor Doom, a także Profesor X. W swojej wypowiedzi gwiazdor przyznał, że wybrałby z tej puli właśnie Profesora X stojącego na czele zespołu X-Men.

Więc, mówiło się o Magneto, był też Dr. Freeze, o kim jeszcze tam mówią? Och, tak Doom! I jest jeszcze Profesor X. Mam wybrać jednego? Sięgnę po coś, co jest trochę inne. Powiem otwarcie: Profesor X.

Plotki sugerujące angaż Esposito do roli Profesora X były w ostatnim czasie mocno obecne w fandomie Marvela. Niewykluczone więc, że skoro aktor otwarcie mówi o potencjalnym zatrudnieniu, to jego oficjalne dołączenie do MCU jest bliżej, niż możemy sobie wyobrażać. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać do drugiego weekendu września, kiedy Kevin Feige przywiezie nowe informacje na temat filmów Marvela na wydarzenie D23.

@countdowncitygeeks #giancarloesposito announces which character he may play in the#marveluniverse! #superherocarshowandcomiccon #fyp #foryourpage #celebfanfest #comiccon2022 #marvel #countdowncitygeekcast #sanantoniotx ♬ original sound - countdowncitygeeks

zdj. Netflix / Marvel