Gillian Anderson kolejną gwiazdą nowej części serii  „TRON”

Długo musieliśmy na to czekać, ale po tym, jak Disney w końcu rozpoczął prace na planie nowej części serii „TRON”, obsada produkcji szybko powiększa się o kolejne gwiazdy. Najnowszym nabytkiem produkcji „TR3N” reżyserowanej przez Joachima Rønninga dołączyła właśnie Gillian Anderson.

Gillian Anderson zagra w nowej części serii „TRON

W gwiazdorskiej obsadzie widowiska „Tron: Ares” dołączyła właśnie Gillian Anderson znana między innymi z serialowych produkcji „The Crown” oraz „Z archiwum X”. Nie wiejmy jeszcze, w kogo wcieli się aktorka, ale obsadzono ją w jednej z ważniejszych ról drugoplanowych. Gwiazda „Sex Education” dołączyła do Jareda Leto wcielającego się w głównego bohatera produkcji oraz innych gwiazd, wśród których są Evan Peters („Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”), Cameron Monaghan („Star Wars: Jedi”),  Greta Lee („Russian Doll”), Jodie Turner-Smith („Anne Boleyn”) oraz Sarah Desjardins („Yellowjackets”).

Gwiazdor „Blade Runnera 2049” wciela się w tytułowego Aresa, manifestację programu TRON. Nowy film będzie pierwszą częścią serii, która przeniesie akcję z wirtualnego świata do rzeczywistości i skupi się na badaniu fenomenu technologii sztucznej inteligencji i tego co jej rozwój oznacza, dla pojmowania ludzkiej tożsamości.

Sprawdź też: Oscary już z nowymi zasadami. Będzie więcej różnorodności rasowej i osób LGBT+.

Za scenariusz do filmu „TR3N” odpowiada Jeff Nathanson mający w swoim dorobku film „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz aktorską wersję „Króla Lwa” i produkcję „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Producentem został z kolei Jerry Bruckheimer, a reżyserią zajmuje się Joachim Rønning, który dla Disneya stworzył już filmy „Czarownica 2” czy najnowszą część „Piratów z Karaibów”.  

zdj. depositphotos / Disney