„Gladiator 2” – poznaliśmy czas akcji filmu

W ubiegłym tygodniu aktorka Connie Nielsen podarowała fanom wyczekującym wieści o kontynuacji kultowego „Gladiatora” drobną aktualizację. Dziś natomiast, dzięki rozmowie z producentami sequela, poznaliśmy czas akcji produkcji. Ile czasu upłynęło od wydarzeń oryginalnego filmu? 

Producenci Laurie MacDonald i Walter F. Parker zdradzili, że „Gladiator 2” rozgrywa się ponad ćwierć stulecia po śmierci Maximusa (Russell Crowe):

Pracujemy z Ridleyem. Nie ruszalibyśmy tego [pierwszego „Gladiatora”] gdyby nie przeświadczenie, że to, co robimy, jest autentyczne. Pracujemy z niesamowitym scenarzystą, Peterem Craigiem. Opowieść dzieje się jakieś 25-30 lat później. 

Z pierwszych informacji dotyczących filmu wynika, że ma on opowiedzieć historię Lucjusza, syna Lucilli, czyli siostrzeńca Kommodusa, w którego wcielał się Joaquin Phoenix. Cały wywiad z producentami odnajdziecie poniżej.

Ridley Scott ma powrócić w filmie jako jego reżyser i producent z ramienia swojej firmy produkcyjnej Scott Free. Jak wspomnieliśmy – scenariusz do kontynuacji Gladiatora ma stworzyć Peter Craig, odpowiadający wcześniej za stworzenie historii do takich hitów jak: „Miasto złodziei”, „Dziedzictwo krwi”, czy „Dwunastu odważnych”. Ostatni scenariusz, jaki Craig stworzył, został wykorzystany do kontynuacji filmu „Top Gun”, który w 1986 roku wyreżyserował brat Ridleya Scotta, Tony Scott. Studiem odpowiadającym za projekt będzie Paramount Pictures, a Universal ma mieć możliwość jego współfinansowania.

Gladiator z 2000 roku zdobył 11 nominacji do Oscara, a 5 z nich zamienił na statuetki, w tym za najlepszy film i najlepszą główną rolę męską, którą zdobył Russell Crowe. W kinach film zarobił na całym świecie 460 milionów dolarów, z czego 187 milionów pochodziło z kin w USA.

źródło: Comicbook.com / zdj. Universal Studios