Godzilla i Kong miażdżą konkurencję. Film lepszy nawet od „Diuny 2”!

Tegoroczne święta Wielkanocne upłyną w kinach pod znakiem potworów. Mamy już pewność, że najnowszy film o Godzilli i Kongu będzie dużym hitem. Widzom spodobała się kolejna odsłona MonsterVerse i wyniki z piątku zapowiadają świetne otwarcie. W piątek film zarobił więcej niż Diuna 2!

Kto rządzi w kinach? Film Godzilla i Kong: Nowe imperium lepszy od „Diuny 2”

Po tym, jak krytykom nie spodobał się najnowszy film z przygodami Tytanów, widzowie wzięli sprawy w swoje ręce i tłumnie ruszyli na seanse Nowego imperium. Tłumy zameldowały się już na czwartkowych pokazach, z których do kas wpłynęło 10 mln dolarów. Był to najlepszy wynik dla całej franczyzy, który przebił nawet rezultat „Godzilli” z 2014 roku, która zebrała wówczas 9,3 mln dolarów.

Film zaczął też błyskawicznie zbierać pochlebne opinie od szerokiej widowni i w serwisie Rotten Tomatoes nowe przygody Godzilli i Konga pozytywnie ocenia obecnie aż 92% widzów, co daje najlepszy wynik w MonsterVerse. Wszystko było więc na dobrej drodze, aby produkcja zaliczyła udany weekend i dzisiaj wiemy już, że na pewno tak będzie. W dniu otwarcia film Godzilla i Kong: Nowe imperium zebrał od Amerykanów aż 37 mln dolarów (10 mln z tej kwoty to wynik z czwartku).

Sprawdź też: Świeżutki serial Disneya anulowany po pierwszym sezonie. Oglądalność zawiodła.

Godzilla x Kong Nowe imperium

To drugie najlepsze otwarcie w całej historii MonsterVerse. Lepiej zarabiała tylko solowa produkcja z przygodami Godzilli, która zebrała 10 lat temu 38,4 mln dolarów w trakcie piątkowych seansów. Jeśli natomiast zestawimy ten wynik z ostatnim kinowych hitem, czyli filmem Diuna: część druga, to okaże się, że film z potworami może pochwalić się lepszym rezultatem niż widowisko z Zendayą i innymi gwiazdami. Na początku marca nowa część „Diuny” zebrała w piątek 32,2 mln dolarów i zakończyła weekend z kwotą wynoszącą 82,5 mln dolarów.

Godzilla i Kong: Nowe imperium o zebranie 80 mln dolarów może być już raczej spokojna, a niewykluczone, że powalczy o wynik w granicach 85 mln dolarów.

Jak filmy z MonsterVerse zarabiały w pierwszy piątek?

  • Godzilla” – 38,4 mln dolarów
  • „Kong: Wyspa Czaszki” – 20,1 mln dolarów
  • „Godzilla II: Król potworów” – 19,5 mln dolarów
  • „Godzilla vs. Kong” – 9,7 mln dolarów (premiera na HBO Max tego samego dnia)
  • „Godzilla i Kong: Nowe imperium” – 37 mln dolarów

zdj. Warner Bros.