Świeżutki serial Disneya anulowany po pierwszym sezonie. Oglądalność zawiodła

Jedna z ostatnich serialowych nowości Disneya nie powróci z drugim sezonem. Wyprodukowana przez Hulu produkcja „Śmierć i inne szczegóły” została błyskawicznie anulowana przez studio po pierwszym sezonie. Powodem tej decyzji było słabe przyjęcie serialu, w której jedną z głównych ról zagrał Mandy Patinkin znany z serialu „Homeland”.

Śmierć i inne szczegóły” nie dostanie drugiego sezonu

Nie będzie drugiego sezonu detektywistycznego serialu „Śmierć i inne szczegóły”. Nie minął jeszcze nawet miesiąc od premiery, a wiemy, że produkcja nie powróci z kolejnymi odcinkami. Platforma Hulu podjęła decyzję o anulowaniu planów na drugą serię ze względu na kiepskie przyjęcie produkcji. Serial debiutujący 5 marca nie spotkał się z dobrym przyjęciem wśród krytyków (55% pozytywnych recenzji) i nie został też ulubioną nowością wśród widzów (66% pozytywnych ocen). Chłodne przyjęcie miało przełożenie na kiepską oglądalność i serial nie zdołał przebić się w wypełnionym po brzegi konkurencyjnymi produkcjami okresie.

Mimo że Disney miał w planach kontynuowanie historii, to przy takim wyniku studio zdecydowało momentalnie o skasowaniu „Śmierci i inne szczegółów”. Pierwszy sezon zakończył co prawda główną intrygę kryminalną i zapewnił widzom rozwiązanie zagadki, ale w finałowym odcinku pojawiło się kilka wydarzeń otwierających już drzwi do kontynuowania wielu wątków w następnych odcinkach. Wiemy już jednak, że nie dane będzie nam zobaczyć, jak się rozwijają.

Sprawdź też: Widzowie zachwyceni nowym filmem o Godzilli i Kongu! To będzie wielki hit weekendu.

Co obejrzeć na Disney Plus Śmierć i inne szczegóły

Serial opowiada historię błyskotliwej i niestrudzonej Imogene Scott (Violett Beane), która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i stała się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Aby oczyścić się z zarzutów, kobieta musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin). Akcja pierwszego sezonu rozgrywa się na śródziemnomorskim liniowcu, a o zbrodnie podejrzany jest każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi.

Na pierwszy sezon złożyło się 10 odcinków. W Polsce serial możecie oglądać na platformie Disney+.

zdj. Disney