Godzilla i Kong szykują się do kolejnej akcji! Jest data premiery nowego filmu z MonsterVerse

Studio Warner Bros. wprowadziło zmiany w swoim kinowym harmonogramie. Datę premiery zyskał dzięki temu kolejny film o przygodach Godzilli i Konga. Do tak zwanego MonsterVerse wrócimy za niespełna trzy lata.

Godzilla i Kong wrócą do kin w 2027 roku!

W kinowym kalendarzu Warnera pojawiły się nowe pozycje. Studio zapowiedziało nie tylko nowy film Denisa Villeneuve'a, który najprawdopodobniej jest trzecią częścią „Diuny, ale wyznaczyło też debiut kolejnego widowiska z tak zwanego MonsterVerse, w ramach którego oglądamy przygody Godzilli i Konga.

Po kinowym sukcesie Nowego imperium przedstawiciele Warnera nie zwlekali z decyzją o zleceniu realizacji kolejnego kinowego widowiska z Godzillą i Kongiem w rolach głównych. Najnowsza odsłona uniwersum z Tytani trafiła do kin pod koniec marca i spotkała się z dobrym przyjęciem wśród krytyków, a także widzów. Film zarobił na całym świecie ponad 567 mln dolarów, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii MonsterVerse.

Sprawdź też: Nowy film Kevina Costnera trafił do kin. Aktor wydał na niego 50 mln dolarów. Czy się opłacało?

Niewiele więcej, bo 568,7 mln dolarów na koniec swojej przygody w kinach miałaWyspa czaszki”. Na wyprodukowanie filmu przeznaczono 135 mln dolarów, więc wytwórnia może liczyć na całkiem spore zyski i nie powinno nas dziwić, że nadal chce rozwijać swoje uniwersum potworów.

Kiedy premiera kontynuacji filmu Godzilla i Kong: Nowe imperium? Jest data

Godzilla i Kong nowy film

Na kolejną odsłonę MonsterVerse trzeba będzie poczekać do 26 marca 2027 roku. Pisaniem scenariusza zajmie się w tym momencie Dave Callaham znany z pracy przy filmie Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. W swoim dorobku twórca ma także takie produkcje jak Spider-Man: Poprzez multiwersum, Mortal Kombat z 2021 roku, czy Niezniszczalni.

Nie jest to także dla niego pierwsza styczność ze światem Godzilli, bo to właśnie on stoi za opracowaniem historii do pierwszego filmu z 2014 roku, który zapoczątkował MonsterVerse. Jako reżyser przy nowym projekcie najprawdopodobniej nie powróci Adam Wingard czuwający zarówno nad Godzilla i Kong: Nowe imperium, jak i poprzednią produkcją o pierwszym starciu Godzilli i Konga. 

zdj. Warner Bros.