Godzilla kontra Kong kontra… Liga Sprawiedliwości? Czemu nie. Oto pierwsze grafiki z nowej serii DC Comics

Jeżeli kinowe starcie Godzilli i King Konga nie było dla Was ostatecznym crossoverem z udziałem obu tych stworów, to – prosto z konwentu San Diego Comic-Con – z pomocą nadchodzi właśnie nowa seria komiksowa wydawnictwa DC. W nowej obrazkowej opowieści dwa kultowe kaiju zmierzą się z... samą Ligą Sprawiedliwości. Zerknijcie na kilka pierwszych grafik z oryginalnego minicyklu.

To, co zaczęło się niczym rutynowe starcie Ligi Sprawiedliwości z Legionem Zagłady, nagle zmienia się w zdarzenie rodem z apokalipsy. Naruszona zostaje granica między światami i na Ziemię bohaterów DC trafiają mieszkańcy Monsterverse: Godzilla i Kong. Nadchodzi bijatyka na bezprecedensową skalę – czytamy w oficjalnym opisie komiksu, zapowiedzianego podczas specjalnego panelu na tegorocznym San Diego Comic-Con

Za scenariusz miniserii, która zamknie się na łącznie siedmiu zeszytach, odpowie Brian Buccellato, mający w dorobku komiksy o Flashu oraz cykl inspirowaną grą „Injustice”. Stroną wizualną zajmą się zaś Christian Duce, który oprawił między innymi niedawny crossover „Batmana” i gry „Fortnite”, oraz Luis Guerreiro, współpracujący jako rysownik i kolorysta przy takich tytułach, jak „Space Kids” oraz „Dark Crisis: Young Justice”.

Sprawdź też: Jak powstawała muzyka do „Oppenheimera”? Stworzył ją autor ścieżek do „Mandaloriana” i „Czarnej Pantery”

„Jako fan komiksów mogę powiedzieć, że nie ma nic lepszego i bardziej ekstytującego od eksplorowania takich niezwykłych scenariuszy z serii a co by było, gdyby... do których dochodzi, gdy fandomy krzyżują strumienie” – skomentował projekt kultowy rysownik szef DC, Jim Lee. „W tym przypadku dojdzie do starcia najlepszych supebohaterów świata z nie tylko królem potworów Godzillą ale i potężnym Kongiem. Ten crossover przed niczym się nie powstrzyma, szykowano go od dekad i żaden miłośnik obrazkowych historii nie będzie chciał go pominąć”. 

Za oceanem premiera komiksu o pełnym tytule „Justice League vs. Godzilla vs. Kong” odbędzie się dokładnie 17 października. Poniżej zobaczycie kilka okładek serii oraz parę przykładowych plansz z pierwszego zeszytu.

Sprawdź też: Producent „Barbarzyńców” i „To” znów nas wystraszy? Efektowny fragment nowego dreszczowca

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 1.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 6.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 2.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 3.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 5.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 4.JPG

Liga Sprawiedliwości kontra Godzilla kontra Kong 7.JPG

źródło: Comicbook / zdj. DC Comics