Gotowi na drugą połowę „American Horror Story”? Termin premiery nowych odcinków ujawniony

Stacja FX potwierdziła, kiedy do widzów powędrują następne odcinki dwunastej odsłony „American Horror Story”. Za oceanem na premierę trzeba będzie poczekać jeszcze niecałe dwa miesiące. A co z premierą w Polsce?

Nadchodzą nowe odcinki serialu „American Horror Story: Oczekiwanie

Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych dwunasty sezon „American Horror Story” debiutował jeszcze we wrześniu ubiegłego roku – ne ekrany trafiła jednak wówczas jedynie połowa serii o podtytule „Oczekiwanie”. Premierę finałowych czterech odcinków zaplanowano z kolei na 2024 rok.

Z najnowszego raportu na łamach serwisu Deadline dowiadujemy się, że druga połowa sezonu trafi na FX dokładnie 3 kwietnia tego roku. Na początek amerykańscy widzowie otrzymają tylko jeden odcinek, a kolejne będą debiutowały co tydzień, w środy

Jeśli chodzi o premierę nowych odcinków w polskiej ofercie streamingowej, to na chwilę obecną pewni możemy być jedynie tego, że odbędzie się ona w serwisie Disney+. Nie ujawniono jeszcze dokładnej daty rodzimej premiery – dodajmy jednak, że pierwsza połowa debiutowała u nas z nieco ponad miesięcznym opóźnieniem. Jeżeli więc podobna tendencja utrzyma się w przypadku czterech ostatnich odcinków „Oczekiwania”, serial będziemy mogli kontynuować w maju.

Sprawdź też: Kino potrzebuje „Diuny”! Wszyscy trzymają kciuki za sukces. Czy film trafi na HBO Max?

Warto przypomnieć, że najnowsza część „American Horror Story” jest pierwszą w historii popularnej antologii grozy antologii adaptacją powieści. Sezon z podtytułem „Oczekiwanie” bazuje na horrorowej powieści „Delicate Condition” napisanej przez Danielle Valentine. Bohaterką dwunastego rozdziału jest kobieta będąca święcie przekonana, że zły duch zrobi wszystko, by nigdy nie zaszła w ciążę. Główną rolę gra Emma Roberts znana doskonale widzom poprzednich sezonów (w dorobku ma też udział w „Millerach”, nadchodzącej do kin „Madame Web” oraz komedii „Czym jest miłość?”).

W obsadzie są także: Cara Delevingne („Zbrodnie po sąsiedzku”) oraz celebrytka Kim Kardashian. Głównym pomysłodawcą i producentem antologicznej serii jest Ryan Murphy

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. FX / Disney+