Gotowi na pierwszy pozytywny komunikat o filmowym „Borderlands”? Jest DATA PREMIERY

Ilekroć do sieci trafiają nowe wieści o ekranizacji gry „Borderlands”, dowiadujemy się o zakulisowych kłopotach produkcji. Miłą odmianą będzie zatem fakt, że widowisko w reżyserii Tima Millera („Deadpool”) doczekało się właśnie daty premiery!

Zapowiedziany w 2015 roku projekt wciąż napotyka na swej drodze liczne przeszkody. Choć oficjalną część zdjęć zakończono jeszcze dwa lata temu, twórcom nie udało się na dobre wydobyć z fazy produkcyjnej. Najpierw z projektem rozstał się reżyser Eli Roth (za kamerą zastąpił go wyżej wspominany Tim Miller), a niedawno od swojego scenopisarskiego zaangażowania w produkcję odżegnywał się Craig Mazin, współautor serialowego „The Last of Us”.

Dodajmy, ze na przestrzeni niecałej dekady przez projekt adaptacji „Borderlands” przewinąć się miało aż dziesięciu scenarzystów. Najnowszym nazwiskiem związanym ze scenariuszem jest Zak Olkiewicz („Bullet Train”), który dołączył do projektu wraz z Millerem. W rolach głównych występują Cate Blanchett jako Lilith, Kevin Hart jako Roland, Jack Black jako Claptrap, Jamie Lee Curtis jako Dr. Patricia Tannis, Ariana Greenblatt jako Tiny Tina oraz Florian Munteanu w roli Krieg. 

Sprawdź też: Wracamy na „Smętarz dla zwierzaków”! Pierwsze zdjęcia z prequela horroru Stephena Kinga

Pierwsze pozytywne wieści o „Borderlands” od czasu trwania oryginalnej fazy zdjęciowej nadeszły w tym tygodniu z San Diego i odbywającego się tam Comic-Conu. Przedstawiciele Lionsgate wyjawili podczas konwentu, że film zobaczymy w przyszłorocznym sezonie wakacyjnym. Dokładna data premiery została wyznaczona na 9 sierpnia 2024.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami film skupi się na losach Lilith, niesławnej złodziejki z tajemniczą przeszłością, która niechętnie powraca na rodzinną Pandorę w celu odnalezienia zaginionej dziewczyny. By zrealizować powierzone jej zadanie, protagonistka tworzy sojusz z grupą wyjątkowo barwnych bohaterów. Wspólnie będą oni musieli walczyć z obcymi potworami, niebezpiecznymi bandytami, a przy okazji zdecydować o losach wszechświata

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Lionsgate