Gotowi na polskie „Stranger Things”? Zwiastun filmu „Supersiostry”!

Już za chwilę do polskich kin trafi film „Supersiostry” w reżyserii Macieja Barczewskiego. To pełna hollywoodzkich efektów specjalnych produkcja o superbohater(k)ach. Jeśli szukacie czegoś w klimacie popularnego serialu „Stranger Things”, warto sprawdzić pierwszy zwiastun.

Supersiostry”, czyli polski film w klimacie „Stranger Things

Twórcy obiecują, że „Supersiostry” wniosą nową jakość do filmów o superbohaterach w polskim kinie. Produkcja ma być pełną akcji i efektów specjalnych opowieścią science fiction o odwadze, determinacji i supermocach, które ma w sobie każdy z nas.

Nastoletnia Ala (Katarzyna Gałązka) nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu (Grzegorz Damięcki), nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę (Karolina Bruchnicka), o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie.

Sprawdź też: Marvel chce ożywić kolejny kultowy serial animowany. Po X-Menach czas na Spider-Mana!

Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik (Marek Kalita) i jego niebezpieczny towarzysz Hektor (Mateusz Kościukiewicz) z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

Wyreżyserowaniem filmu zajął się Maciej Barczewski, który we współpracy z Krzysztofem Gurecznym stworzył również scenariusz. „Supersiostry” trafią na ekrany polskich kin już 10 maja.

zdj. Przemek Pączkowski / Aurum Film