Marvel chce ożywić kolejny kultowy serial animowany. Po X-Menach czas na Spider-Mana!

Marvel zachwycił wszystkich ostatnio powrotem do świata X-Menów znanego z kultowego serialu animowanego z lat 90. ubiegłego wieku. Produkcja została rewelacyjnie przyjęta przez widzów i krytyków i jest aktualnie najlepiej ocenianą produkcją tego roku. Studio chce wykorzystać ten sukces i zaserwować widzom powrót innej popularnej animacji.

Kultowy serial o Spider-Manie dostanie kontynuację jak X-Meni?

Powrót do animowanego świata X-Menów w ramach przygotowanego dla Disney+ serialu X-Men '97, będącego bezpośrednim sequelem hitu z lat 90. okazał się strzałem w dziesiątkę. Serial został znakomicie przyjęty przez widzów i krytyków i pozostaje obecnie serialem z najlepszym wynikiem na Rotten Tomatoes wśród wszystkich produkcji debiutujących w tym roku. Grono krytyków ocenia go w 100% pozytywnie przy 46 recenzjach, a wśród widzów zadowolonych z seansu jest 92% głosujących.

Marvel wyjątkowo mocno potrzebował takiego sukcesu po paśmie zeszłorocznych wpadek dotyczących zarówno filmowych produkcji, jak i aktorskich seriali prezentowanych w streamingu. Większość wypuszczonych do widzów produkcji albo okazała się finansową porażką, albo była źle przyjmowana przez ogół widowni. Wyjątkiem był jedynie pożegnalny film ze Strażnikami Galaktyki, który zebrał dobre oceny i wypracował sobie także przyzwoity wynik w kinach.

Sprawdź też: Alternatywne wersje Deadpoola ujawnione! To oni pojawią się w filmie Marvela.

X-Men '97 serial opinie

Z najnowszych przecieków wynika, że studio ma już w planach rozwijanie animowanego uniwersum bazującego na klasycznych produkcjach z lat 90. ubiegłego wieku, a sukces serialu „X-Men '97” sprawia, że perspektywa na pojawienie się kolejnych tego typu projektów stała się jeszcze bardziej możliwy. Jako najbardziej prawdopodobny projekt, który miałby wrócić w takiej samej formie jak X-Meni, czyli bezpośrednia kontynuacja historii z lat 90. wymieniany jest serial o Spider-Manie, który debiutował w 1994 roku.

Pomysł na kontynuowanie serialu na pewno ucieszy fanów produkcji, która zakończyła się 26 lat temu cliffhangerem. Mimo dobrej oglądalności projekt został anulowany przez zakulisowe konflikty i zostawił widzów w wyjątkowo emocjonującym momencie, stawiając pod znakiem zapytania dalszą przyszłość Petera Parkera i jego ukochanej, która trafiła do innego wymiaru.

Jak na razie plany na stworzenie kontynuacji Spider-Mana są na wczesnym etapie rozwoju, ale możemy zakładać, że sukces serialu „X-Men '97” wpłynie pozytywnie na tempo realizacji tego pomysłu. Jedyną przeszkodą w pokazaniu na ekranie dalszych przygód Pajączka może być na ten moment nadciągająca premiera zupełnie nowego serialu o Spider-Manie, które studio planuje pokazać widzom w tym roku. Projekt ma jednak koncentrować się na młodym Peterze Parkerze, który dopiero zaczyna swoją przygodę w roli Spider-Mana.

źródło: thecosmiccircus / zdj. Marvel