Gotowi na powrót Jigsawa? Oto pierwszy plakat nowej odsłony brutalnych dreszczowców

Wytwórnia Lionsgate rozpoczęła promowanie następnego sequela kultowej serii grozy „Piła”. Do sieci trafił dziś pierwszy kadr oraz debiutancki plakat dziesiątej odsłony cyklu o psychopatycznym zabójcy.

Przypomnijmy, że prace zdjęciowe na planie następnej odsłony „Piły” dobiegły końca jeszcze w lutym tego roku (produkcja toczyła się od października w Mexico City). Z kolei jeszcze w roku 2022 potwierdzono, że częścią obsady filmu jest Tobin Bell. Aktor ponownie wcielił się w rolę Johna Kramera, twórcę zabójczych prób charakteru, którym w historii cyklu poddawanych było już dziesiątki nieszczęśników. Cały czas nie wiemy, w jaki sposób jego postać zostanie wkomponowana w fabułę, ale biorąc pod uwagę, że Jigsaw już od dawna nie żyje, możemy założyć, że będą to zapewne sceny retrospekcji.

Sprawdź też: „Castlevania” wraca w nowej odsłonie! Netflix pokazał zwiastun spin-offu.

W obsadzie filmu są też Shawnee Smith, Synnøve Mocody Lund, Steven Brand i Michael Beach. Reżyserią „Piły X” zajmuje się z kolei Kevin Greutert, który pracował przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon. Kinowy debiut horroru „Piła X” został zaplanowany na 29 września tego roku.

Piła X Jigsaw.JPG

Piła X Saw X.JPG

zdj. Lionsgate