Gotowi na znacznie więcej „Egzorcysty”? Na kolejną część horroru nie trzeba będzie długo czekać

Zgodnie z zapowiedziami powracająca po latach słynna seria horrorów „Egzorcysta” nie zakończy się na jednym nowym filmie. Studio Blumhouse potwierdziło już i tytuł nowej odsłony i dokładną datę premiery. Poznajcie szczegóły.

Przypomnijmy, że nowy „Egzorcysta”, oparty na dziedzictwie pozostawionym przez klasyczny film grozy z 1973 roku, został skonstruowany jako trylogia. Jako pierwszy, do kin trafi film „Egzorcysta: Wyznawca” opowiadający o ojcu poszukującym ratunku dla dwójki swoich opętanych dzieci. Zobaczymy, jak próbując znaleźć pomoc w walce z demonami, główny bohater (grany przez Lesliego Odoma Jr.) trafia do Chris MacNeil, matki Regan, która została opętana w pierwszej odsłonie serii. 

Choć do premiery pierwszej z nowych odsłon klasycznej serii zostało jeszcze kilka miesięcy, studio Blumhouse już podzieliło się z fanami informacjami na temat następnej kontynuacji. Drugi film z nowej trylogii nosić będzie pełny tytuł „The Exorcist: Deceiver”. Na ekrany kin trafi z kolei niecałe dwa lata po premierze „Wyznawcy”: dokładnie 18 kwietnia 2025 roku.

Sprawdź też: „Oto wydarzenie telewizyjne, które ZSZOKOWAŁO naród!”. Rusza promocja najlepiej ocenianego horroru tego roku

Obok Odoma Jr. w pierwszym odświeżonym „Egzorcyście” pojawiają się Ellen Burstyn („Requiem dla snu”), Ann Dowd („Opowieść podręcznej”) i Lidya Jewett. Epizod w filmie zaliczy też Linda Blair znana z roli Regan. Za reżyserię filmu odpowiada David Gordon Green, który wyreżyserował „Halloween” i „Halloween zabija”. Producentami filmu są: Jason Blum i David Robinson. Premierę „Wyznawcy” zaplanowano w polskich kinach na 13 października. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, zerknijcie na udostępniony wczoraj nowy zwiastun

zdj. Universal Pictures