Potężne zło wróciło! Odważycie się obejrzeć nowy horror ze świata „Egzorcysty”?

Kultowy horror „Egzorcysta” wraca w nowej odsłonie. Pojawił się właśnie pierwszy pełny zwiastun produkcji „The Exorcist: Believer” zabierającej nas ponownie do świata wykreowanego przez legendarną produkcję Williama Friedkina z 1973 roku. Jak zapowiada się odświeżona wersja tego klasyka?

Horror „Egzorcysta” wraca w nowej odsłonie. Premiera jesienią

Nowy „Egzorcysta” został zaplanowany jako trylogia, a za prawa do jej pokazywania wytwórnia  Universal Pictures zapłaciła 400 milionów dolarów. Pierwsza odsłona opowie o ojcu poszukującym ratunku dla dwójki swoich opętanych dzieci. Zobaczymy, jak próbując znaleźć pomoc w walce z demonami, główny bohater (grany przez Lesliego Odoma Jr.) trafia do Chris MacNeil, matki Regan, która została opętana w pierwszej odsłonie serii. 

Sprawdź też: Prequel „Johna Wicka” trafi do Polski bez opóźnień! Poznajcie bohaterów serialu.

W filmie zagrali także Ellen Burstyn („Requiem dla snu”), Ann Dowd („Opowieść podręcznej”) i Lidya Jewett. Epizod w filmie zaliczy też Linda Blair znana z roli Regan. Za reżyserię filmu odpowiada David Gordon Green, który wyreżyserował „Halloween” i „Halloween zabija”. Producentami filmu są: Jason Blum i David Robinson. Premierę filmu „The Exorcist: Believer” zaplanowano w polskich kinach na 13 października

 

zdj. Universal Pictures