Gra „Beyond Good & Evil” doczeka się filmowej adaptacji od Netfliksa

Kolejna kultowa gra Ubisoftu doczeka się filmowej adaptacji. Za realizację ekranizacji „Beyond Good & Evil” zabiera się platforma Netflix.

Jak na razie prace nad adaptacją gry pozostają na wczesnym etapie rozwoju – producenci Jason Altman i Margaret Boykin zajmują się obecnie poszukiwaniem scenarzysty, ale wiemy już, kto stanie za kamerą widowiska. Będzie to Rob Letterman, twórca zeszłorocznej produkcji „Detektyw Pikachu” oraz filmu „Gęsia skórka” z 2015 roku.

Film będzie kolejną produkcją Netfliksa bazującą na grach Ubisoftu. Wczoraj informowaliśmy, że platforma streamingowa zajmie się przygotowaniem serialu na podstawie serii „Splinter Cell”.

Beyond Good & Evil” to przygodowa gra akcji z 2003 roku. Fabuła została osadzona w XXV wieku na fikcyjnej planecie Hillys, a główną bohaterką historii jest Jade, dziennikarka śledcza, która współpracuje z ruchem oporu, by odkryć spisek Obcych.

Bezwzględna rasa obcych rozpoczęła oblężenie ogromnej, pokojowo nastawionej planety Hyllis. Jedna z jej mieszkanek, Jade, walczyła o swą wyspową ojczyznę tak zawzięcie, że zemdlała z wycieńczenia i leżąc nieprzytomna, doświadczyła szeregu dziwnych wizji. Mimo zapewnień władz, że planecie nic już nie grozi, Jade zaczyna podejrzewać, że rząd nie ujawnił wszystkich szczegółów dotyczących ataków z kosmosu. Napotkani członkowie ruchu oporu tylko utwierdzają ją w tym przekonaniu.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Ubisoft / opis za cenega.pl