Netflix szykuje serial na podstawie gier „Splinter Cell”. Scenariusz napisze autor „Johna Wicka”

Netflix połączył siły ze studiem Ubisoft celem wyprodukowania serialu animowanego na podstawie kultowej serii gier „Splinter Cell”. Za scenariusz produkcji odpowie Derek Kolstad, autor tekstów do filmów z cyklu „John Wick” z Keanu Reevesem. 

Choć Netflix na ten moment odmówił komentarza w sprawie, najnowsze doniesienia wskazują, że serial ma składać się z dwóch sezonów i szesnastu odcinków. W chwili obecnej nie wiadomo, czy oba studia będą zainteresowaniem przedłużeniem życia na kolejne epizody. 

Seria skradankowych gier „Splinter Cell” zadebiutowała w 2002 roku i z miejsca zyskała sobie uznanie krytyków i graczy. Opowieść, przy której współpracował słynny autor Tom Clancy, skupiała się na postaci Sama Fishera, agenta służb specjalnych w agencji NSA. Bezpośrednią inspiracją dla gry Ubisoftu był cykl „Metal Gear”. W następstwie sukcesu pierwszej części franczyza rozwinęła się w stronę dedykowanych powieści, gier mobilnych i kilku pełnoprawnych sequeli. W latach 2005 do 2011 mówiło się nawet o adaptacji kinowej. Plany na niedoszły film powróciły gdy w 2017 Ubisoft ujawniło, że scenariusz jest gotowy, a głównej roli obsadzono Toma Hardy'ego. Niestety od tej pory żadnych kolejnych doniesień w sprawie już nie było.

Na ten moment nie wiemy kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery serialu animowanego. W kontekście rozwoju sytuacji warto oczekiwać na oficjalne ogłoszenie ze strony Netfliksa.

Źródło: Movie Web / zdj. Ubisoft