Anthony Hopkins gwiazdą nowego serialu. To połączenie „Gladiatora” i „Gry o Tron”

Niespodziewanie okazuje się, że nowy serial Those About To Die przygotowany przez Rolanda Emmericha może okazać się całkiem interesującą propozycją dla widzów, którym brakuje na ekranie klimatów Gladiatora i Gry o Tron. Nowa produkcja, która pojawi się w naszym kraju w lipcu za sprawą serwisu streamingowego Prime Video doczekała się właśnie widowiskowego zwiastuna.

Gra o rzymski tron właśnie się zaczyna! Widowiskowy zwiastun serialu o gladiatorach!

Mamy pierwszy zwiastun serialu Those About To Die przygotowanego przez Rolanda Emmericha, twórcę wielu kinowych widowisk takich jak Dzień Niepodległości czy Godzilla. Produkcja bazuje na powieści Daniela P. Mannixa i ma zapewnić nam epickie spojrzenie na historyczną arenę Imperium Rzymskiego i przenieś widzów do spektakularnego, złożonego i skorumpowanego świata wyścigów i walk gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Rzym w 79 roku n.e. to centrum Imperium Rzymskiego i najbogatsze miasto na świecie. To też miejsce, gdzie znudzone i coraz bardziej agresywne społeczeństwo utrzymywane jest w ryzach dzięki darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce. Serial odkrywa świat igrzysk, charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością, dążeniem do władzy i korupcją.

Sprawdź też: „The Boys” sezon 4 – recenzja serialu. Co za dużo, to niezdrowo.

Na Circus Maximus panują cztery korporacje patrycjuszów – frakcje Niebieskich, Czerwonych, Białych i Zielonych, które kontrolują najcenniejsze udziały. W miarę jak gusta mieszkańców Rzymu stają się bardziej wyrafinowane i krwiożercze, pojawia się potrzeba nowego stadionu – Koloseum. Jego olbrzymia skala oraz rozwijający się podziemny świat zakładów rozszerzają jego wpływy. Pod trybunami tysiące ludzi pracuje i mieszka, wśród nich są ci, którzy umrą na arenie igrzysk.

W gwiazdorskiej obsadzie serialu są zdobywca Oscara Anthony Hopkins (Milczenie owiec) jako cesarz Wespazjan, Iwan Rheon (Gra o Tron) jako Tenax, Tom Hughes (Angielka) Tytus Flawiusz, Sara Martins (Nie mów nikomu) jako Cala i Jóhannes Haukur Jóhannesson (Gra o Tron) jako Viggo, a także Jojo Macari (Sex Education) jako Domitian i Gabriella Pession (Crossing Lines) jako Antonia.

W Polsce serial Those About To Die zadebiutuje na platformie Prime Video już 19 lipca. Wszystkie 10 odcinków serii będzie dostępnych w dniu premiery.

zdj. Amazon Prime Video