Gremliny znowu narozrabiają – powstanie serialowy prequel kultowego filmu

Studio Warner Bros. pełną parą przygotowuje się do uruchomienia swojej platformy streamingowej, która ma wystartować jeszcze pod koniec tego roku. Właśnie ujawniono, że jednym z oryginalnych projektów powstających dla serwisu mającego konkurować z Netfliksem i Disney+, będzie animowany serial o Gremlinach. Poznajcie szczegóły.

Już w zeszłym roku pojawiały się informacje, że studio Warner Bros. przygotowuje się do stworzenia animowanego serialu mającego być prequelem kultowego filmu „Gremliny rozrabiają” z 1984 roku. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że studio zleciło realizację pełnego sezonu, na który złoży się 10 półgodzinnych odcinków.

Akcja serialu pod tytułem Gremlins: Secrets of the Mogwai” będzie rozgrywała się na długo przed wydarzeniami z kinowego filmu, bo w latach 20. ubiegłego wieku, i zabierze nas do Szanghaju, by opowiedzieć historię młodego Sama Winga, który wraz z Gizmo wyrusza w pełną przygód podróż, podczas której bohaterowie będą musieli mierzyć się z potworami znanymi z chińskiego folkloru.

Scenariusz do serialu stworzył Tze Chun. Za produkcję będą odpowiadały firmy Amblin Television i Warner Bros. Animation. Data premiery nie została jeszcze ustalona. Jak na razie do sieci trafiło tylko logo serialu, które możecie zobaczyć poniżej.

D-aXSe4XYAYrDnO.jpg

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.