Gwiazda „Ostatniego Jedi” dołącza do serialu „Monsterland” od Hulu

Kelly Marie Tran, znana widowni jako Rose z sequelowej trylogii „Gwiezdnych wojen” dołączyła do nowego projektu Hulu. „Monsterland” będzie nowym oryginalnym serialem antologicznym utrzymanym w konwencji horroru. 

Pierwszej informacje o serialu wskazują, że opowieści będą rozgrywały się w pełnej niebezpieczeństw Ameryce, zamieszkałej przez „gotyckie bestie”, upadłe anioły, wilkołaki i syreny. Scenariusz „Monsterland” stanowi luźną adaptację zbioru opowiadań Nathana Ballingruda o tytule „North American Lake Monsters”.

Tran wcieli się w rolę niejakiej Lauren na potrzeby odcinka zatytułowanego „Iron River, MI”. Zaproszona na ślub bohaterka wraca do małego rodzinnego miasteczka w Michigan. Choć zdołała przepracować traumę, ponowna wizyta w domu przypomina jej o tajemniczym zniknięciu Eleny, przyjaciółki z dzieciństwa.

Warto przypomnieć, że w obsadzie antologii jest już Mike Colter, znany z roli Luke'a Cage'a w serialu Netfliksa. Aktor obejmie główną rolę w odcinku „Newark, New Jersey”, w którym wcieli się w postać Briana, ojca obwiniającego się o nieupilnowanie zaginionej w tajemniczych okolicznościach córki. Bohater w końcu zda sobie sprawę, że córka żyje, ale znajduje się pod wpływem mitycznego stworzenia.

Monsterland” powstaje pod kierunkiem Mary Laws („Kaznodzieja”), która występuje w roli showrunnerki, scenarzystki i producentki wykonawczej. Na ten moment nie dysponujemy datą premiery nowego serialu.

źródło: Comicbook.com / zdj. Netflix