Gwiazda „Riverdale” ma już kolejny projekt. Zagra dziewięciolatkę w nowym serialu z Markiem Ruffalo

W przyszłym tygodniu czeka nas ostateczne pożegnanie z bohaterami „Riverdale”, ale za rogiem znajduje się już kolejny projekt z jedną z głównych gwiazd serialu The CW. Mowa o Lili Reinhart, która po ukończeniu serii inspirowanej komiksami „Archie” pojawi się w nowym tytule twórcy „Tańca młodości”.

Serial zatytułowany „Hal & Harper” opowie surrealistyczną historię pewnego rodzeństwa, wychowywanego przez surowego ojca. Żelazna dyscyplina ich samotnego opiekuna sprawia, że oboje muszą dorosnąć w przyspieszonym tempie. Z tego powodu w bohaterów – siedmiolatka i jego dwa lata starszą siostrę – wcielą się dorośli aktorzy. Choć żadne dodatkowe informacje o fabule serii nie zostały jeszcze ujawnione, wiemy, że produkcja ma zostać utrzymana w konwencji dramatu komediowego.

„Hal & Harper” jest autorskim projektem Coopera Raiffa, twórcy komediodramatów „Shithouse” i „Taniec młodości” (który w ubiegłym roku trafił do oferty Apple TV+). Filmowiec wspominał o nim jeszcze w 2020 roku przy okazji promowania swojego debiutanckiego obrazu. Przy okazji serialu Raiff zajmie się nie tylko przygotowaniem scenariusza i reżyserią, a wystąpi też w jednej z głównych ról. Według wczesnego raportu, który pojawił się na łamach Deadline przypadnie mu rola jednego z dziecięcych bohaterów. Jego ekranową siostrą ma natomiast zostać Lili Reinhart. W ojca dwójki wcieli się z kolei Mark Ruffalo, gwiazdor filmów Marvela oraz takich obrazów, jak „Wyspa tajemnic”, „Projekt Adam” i „To wiem na pewno”

Na ekranie pojawią się też Addison Timlin, znana z obsady „Californication”, oraz Havana Rose Liu, którą możecie kojarzyć z „Bez wyjścia”. Za wyprodukowanie serii odpowiada natomiast firma Bad Bangs LLC.

Sprawdź też: Strajk w Hollywood szybko się nie skończy. Ostatnie negocjacje nie przyniosły porozumienia

Dodajmy, że pomimo trwającego strajku SAG-AFTRA, serial otrzymał zgodę od gildii aktorów i jego twórcy będą mogli w normalnym trybie wejść na plan zdjęciowy – nawet w warunkach protestu. Pozwolenie zostało przyznane ze względu na szczególnie niezależny charakter projektu: „Hal & Harper” trafiło na listę objętych wyjątkiem tytułów jeszcze kilka tygodni temu. W tym miejscu znajdziecie wszystkie dotychczasowe produkcje, które będą mogły wejść do realizacji.

źródło: Deadline / zdj. Xavier Collin / depositphotos