Gwiazda „Wiedźmina” dołączy do świata DC? James Gunn dementuje plotki o opóźnieniu nowego serialu

Szef DC Studios odniósł się do jednego z ostatnich przecieków, w ramach którego twierdzono, że „Creature Commandos”, serial animowany będący częścią pierwszej fali projektów rebootowanego uniwersum DC, doczeka się dużego opóźnienia. Wygląda na to, że nie musimy się tego obawiać. Co więcej, poznaliśmy nazwisko kolejnej gwiazdy tej produkcji.

Anya Chalotra częścią nowego uniwersum DC?

Netflix powoli domyka swoje wiedźmińskie uniwersum – jak wynika z ostatniego raportu dotyczącego następnych sezonów serialu na podstawie książek Sapkowskiego. Jedną z jego głównych gwiazd możemy wkrótce usłyszeć w ramach świata superbohaterów DC. Nieoficjalne doniesienia z superbohaterskiej wytwórni wskazują, że Anya Chalotra, ekranowa Yennefer z Vengerbergu, występuje w animowanej serii „Creature Commandos”  

Przypomnijmy, że serial, nad którym James Gunn czuwa osobiście skupi się na losach grupy wojskowych super-ludzi i potworów zebranej przez Amandę Waller (powracająca do kreacji Viola Davis). Projekt rozgrywający się w czasach współczesnych wejdzie w skład pierwszego rozdziału nowego DC zatytułowanego „Bogowie i potwory”. Liderem tytułowej grupy jest Rick Flag Sr., ojciec Erica znanego z filmów o Legionie Samobójców, który stara się utrzymać ekipę w ryzach.

W głosowej obsadzie są David Harbour, („Stranger Things”) jako Eric Frankenstein, Maria Bakalova („Borat 2”) w roli księżniczki Ilany Rostovic, Indira Varma („Gra o Tron”) jako narzeczona Frankensteina, Zoe Chao („The Afterparty”) jako Nina Mazursky, Alan Tudyk („Resident Alien”) jako Dr Phosphorus, Steve Agee („Peacemaker”) jako John Economos, a także Sean Gunn występujący w podwójnej kreacji - G.I. Robota oraz Weasela, którego mogliśmy oglądać w filmie „Legion samobójców: The Suicide Squad”. 

O angażu w produkcji Anyi Chalotry napisano parę dni temu na łamach dedykowanego tytułom animowanym serwisu Toonado. Jego źródła wskazują, że aktorce z „Wiedźmina” przypadła głosowa kreacja Kirke, odwiecznej przeciwniczki Wonder Woman i pozostałych Amazonek. Warto przypomnieć, że jednym z projektów w ramach odświeżonego uniwersum DC Comics jest też aktorska seria poświęcona mieszkankom wyspy Themiscyry. Nie należy zatem wykluczać, że po debiucie w „Creature Commandos”, Chalotra powtórzy rolę w ramach produkcji live-action.  

Creature Commandos” będzie gotowe w przyszłym roku – sugeruje James Gunn

Creature Commandos.JPG

Pośród wirujących w sieci innych raportów na temat „Creature Commandos” znalazły się tez doniesienia o potencjalnym przeniesieniu premiery serialu na rok 2025 – taką informację przekazali przedstawiciele francuskiego studia animacyjnego Bobbypills.

Kilka dni po pierwszej publikacji kwestię tę postanowił zaadresować jednak sam James Gunn. Współ-kierownik DC Studios uspokoił fanów wskazując, że nie ma żadnych powodów, by sądzić, że premiera serialu zostanie opóźniona. „Debiut Creature Commandos został wyznaczony na rok 2024. Nie było – całe szczęście – żadnych opóźnień” – tłumaczył na łamach swojego profilu na Twitterze.

Przypomnijmy, że proces nagrywania dialogów do serialu został ukończony jeszcze przed rozpoczęciem strajku aktorów, co Gunn zdradził parę miesięcy temu. W obliczu trwających jeszcze prac nad samą animacją, premiery możemy zatem spodziewać się w drugiej połowie wspomnianego 2024 roku. Na serię złoży się siedem odcinków.

Źródło: Toonado / Twitter / zdj. Netflix / Warner Bros