„Wiedźmin” nie przetrwa długo bez Cavilla. Netflix już zaplanował koniec serialu!

Po trzech sezonach z serialową adaptacją „Wiedźmina” pożegnał się Henry Cavill i wygląda na to, że produkcja Netfliksa nie przetrwa zbyt długo bez swojej największej gwiazdy. Najnowsze doniesienia z obozu streamingowego giganta donoszą, że „Wiedźmin” zakończy się szybciej, niż mogliśmy się spodziewać.

Netflix chce zakończyć „Wiedźmina” po piątym sezonie

W czwartym sezonie „Wiedźmina” w roli głównej pojawi się Liam Hemsworth. Aktor zastąpi Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii, ale wygląda na to, że jego przygoda z serialem nie potrwa zbyt długo i będzie miał okazję pojawienia się tylko w dwóch sezonach. Od pewnego czasu mówi się, że Netflix planuje nakręcić czwarty i piąty sezon bez dłuższej przerwy i doniesienia te zyskały właśnie kolejne potwierdzenie. Do tej pory nie mówiło się jednak, o tym, że będą to ostatnie serie produkcji opartej na powieściach fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Tymczasem okazuje się, że czwarty i piąty sezon faktycznie mają zostać wyprodukowane niemal jednocześnie i będą to najprawdopodobniej finałowe odsłony. To oznacza, że w ostatnich kilkunastu odcinkach twórcy będą chcieli – przynajmniej w jakimś stopniu – pokazać wydarzenia rozgrywające się w trzech ostatnich książkach Sapkowskiego z wiedźmińskiego cyklu: „Chrzest ognia”, „Wieża Jaskółki” oraz „Pani Jeziora”.

Prace na planie czwartego sezonu miały ruszyć we wrześniu tego roku, ale strajk aktorów i scenarzystów pokrzyżował te plany. W najbliższych dniach twórcy wrócą jednak do pracy nad tekstami, a zdjęcia mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2024 roku. Jednocześnie po dopracowaniu scenariuszy do czwartej serii od razu rozpoczną się też prace nad tekstami do odcinków z piątego sezonu. Po zakończeniu zdjęć do czwartej serii ekipa uda się na krótką przerwę i powróci szybko na plan serialu, aby nagrać piątą i jak się okazuje – najprawdopodobniej – finałową serię.

Biorąc pod uwagę wszystkie najnowsze informacje zza kulis netfliksowego „Wiedźmina” możemy już być pewni, że serial nie wróci do nas w 2024 roku. Czwarty sezon pojawi się najwcześniej w 2025 roku, ale jednoczesne kręcenie piątej serii sprawia, że na finałowy sezon nie będzie trzeba już tak długo czekać i pojawi się on najpewniej już w 2026 roku.

Konicznie sprawdź też:

źródło: redanianintelligence.com / zdj. Netflix