Gwiazda „Yellowjackets” zmierzy się z Czarnym Ludem w adaptacji kultowego opowiadania Stephena Kinga

Sophie Thatcher, którą dopiero co widzieliśmy w znakomitym pierwszym sezonie „Yellowjackets” odnalazła kolejną rolę. Aktorka wcieli się jedną z głównych bohaterek szykowanej przez Hulu adaptacji opowiadania „Czarny LudStephena Kinga. Oryginalny tekst znalazł się w kultowym zbiorze „Nocna zmiana”.

Akcję oryginalnego opowiadania King koncentruje wokół sesji psychoterapeutycznej, w której udział bierze zdesperowany ojciec i zarazem niedoszła ofiara tajemniczego straszydła nazwanego Czarnym Ludem (w oryginalnej wersji językowej postać określono znacznie celniej, mianem po prostu „Boogeymana”). W osobliwych okolicznościach, w których dochodziło do pojawienia się mrocznej istoty, mężczyzna stracił już trójkę dzieci. Podczas spowiedzi bohater przyznaje się do swojego lekceważenia i roli, którą niebezpośrednio odegrał w brutalnej śmierci potomstwa. 

Sprawdźcie też: Drugi sezon „Yellowjackets” będzie mroczniejszy i pełen dziwactw.

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, w filmie Hulu fabuła przedstawi się nieco inaczej. Zamiast postaci ojca, w centrum opowieści znajdzie się napisana na potrzeby produkcji nastoletnia córka oryginalnego bohaterka. Wcieli się w nią właśnie Sophie Thatcher. 

Za kamerą stanie Rob Savage, twórca dreszczowca „Host”. Pierwszą wersję scenariusza filmu napisali Bryan Woods i Scott Beck, czyli autorzy „Cichego miejsca”. W ubiegłym roku w prace nad tekstem zaangażowana została również Akela Cooper („Wcielenie”). Za najnowszy kształt scenariusza odpowiada natomiast Mark Heyman („Czarny łabędź”). 

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Showtime