Gwiazdor „Oppenheimera” zostanie ikonicznym złoczyńcą Marvela?

Od jakiegoś czasu w sieci można natknąć się na rozmaite fan-arty wyobrażające Cilliana Murphy'ego („Oppenheimer”) w roli legendarnego złoczyńcy komiksowego Doctora Dooma. Podczas gdy wymarzony dla wielu casting pozostaje w sferze internetowych domysłów, odtwórca głównej roli nowego filmu Nolana zetknął się z pytaniem o możliwość sportretowania kultowego antagonisty. Co miał do powiedzenia na ten temat?

Odkąd Disney przejął Foxa i oficjalnie zapowiedział film o Fantastycznej Czwórce w ramach MCU wyobraźnię fanów nieprzerwanie rozgrzewa zagadnienie, kto pojawi się w nowym wcieleniu tytułowej drużyny. Z ekipą superherosów łączono ostatnimi czasy naprawdę duże nazwiska, ale nie inaczej sytuacja przedstawia się w kwestii domniemanego antagonisty projektu — wspomnianego Doctora Dooma.  

Cillian Murphy jako Doctor Doom? Tego chcą fani Marvela!

FanArt Cillian Murphy jako Doctor Doom autorstwa BossLogic.jpg

Choć w przypadku złoczyńcy filmu mówiło się już m.in. o Galactusie w interpretacji Antonio Banderasa, wielu fanów Fantastycznej Czwórki z chęcią widziałoby w roli czarnego charakteru bardziej ikoniczną postać. No i kto mógłby być lepszym wyborem niż Cillian Murphy? Irlandzki gwiazdor, który z powodzeniem przerażał widownię jako Tommy Shelby z „Peaky Blinders” czy Strach na Wróble z „Batman: Początek”, wydaje się pasować do roli jak ulał. Ale co na to sam aktor?

To znaczy, wiesz, zawsze chodzi o scenariusz. Tak więc, jeśli ktoś wyśle mi scenariusz, przeczytam go. Nigdy nie wiadomo, co się okaże.

Sprawdź też: Loki powraca i to w kilku wariantach! Data premiery potwierdzona

Pomimo tego, że wypowiedzi Murphy'ego daleko do jednoznacznej konkluzji, gwiazdor „Oppenheimera” pozostawił sporą furtkę na dalsze dociekania fanów Marvela, którzy z chęcią widzieliby go w ikonicznej kreacji. Wygląda też na to, że Irlandczyk bynajmniej nie rozstał się z kinem komiksowym po występie w przytoczonej wyżej debiutanckiej odsłonie trylogii Mrocznego Rycerza.

Kto wie, może zatem fan-arty internautów niebawem doczekają się grafik koncepcyjnych sygnowanych logo Marvel Studios. Co sądzicie o takim castingu? Myślicie, że Murphy sprawdziłby się w bardziej family-friendly konwencji MCU? Przypomnijmy, że datę premiery „Fantastycznej Czwórki” wyznaczono na 14 lutego 2025 roku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak założyć, iż termin ten zostanie przesunięty z uwagi na wciąż trwający strajk aktorów i scenarzystów

Pełen wywiad Murphy'ego, w którym pada pytanie o Doctora Dooma możecie obejrzeć w materiale wideo załączonym poniżej. Pytanie o komiksowego villaina pada w 22 minucie filmiku.

Źródło: Happy Sad Confused / Zdj. Universal Pictures / BossLogic