Gwiazdor „Uciekaj!” zadebiutował za kamerą! Jest festiwalowa data premiery. Później czas na streaming

Daniela Kaluuya już wkrótce pokaże widzom pierwszy film, którym zajął się jako współreżyser. Ujawniono właśnie, że pierwszy pokaz „The Kitchen”, dystopijnego dramatu science fiction, odbędzie się podczas październikowego Festiwalu Filmowego w Londynie. Później będziemy mogli zobaczyć go na Netfliksie

Film, którego akcja została osadzona w Londynie w 2044 roku, pokaże widzom świat wyniszczony przez społeczne nierówności. Dystopijna wizja wyobraża maksymalnie rozciągniętą strukturę klasową, w ramach której toczy się walka między bogatymi i ubogimi. W obliczu likwidacji mieszkań socjalnych, przedstawicieli londyńskiej klasy robotniczej wyparto na przedmieścia.

Tytułowa Kuchnia –czytamy w opisie filmu zamieszczonym kilka miesięcy temu przez magazyn The Hollywood Reporter – to swoisty ostatni bastion: wioska, której mieszkańcy odmawiają ustosunkowania się do nowych przepisów i wyprowadzki. Głównymi bohaterami filmu będą rezydenci tej dzielnicy: Izi i dwunastoletni Benji, który utracił matkę i teraz próbuje ustalić, co stało się z resztą jego rodziny. Dwójka spróbuje przetrwać w systemie, który z całej siły próbuje się ich pozbyć. 

Sprawdź też: Ariana Grande i Taron Egerton stworzą filmową parę w przeróbce klasycznej animacji Disneya?

W główne role „The Kitchen” wcielają się Kane Robinson, muzyk i aktor znany z serii „Top Boy” oraz początkujący aktor Jedaiah Bannerman. Kaluuya napisał scenariusz razem z Joem Murtaghiem („Gangi Londynu”). Jednym z głównych pomysłodawców „The Kitchen” jest Kibwe Tavares, który – tak samo jak gwiazdor filmów Jordana Peele'a: „Uciekaj!” i „Nie!” – zadebiutuje przy tej produkcji jako współreżyser pełnego metrażu. W jego wcześniejszym dorobku znajduje się między innymi animowany szort „Robots of Brixton”, który twórca pokazał ponad dziesięć lat temu podczas festiwalu Sundance.

Premierę „The Kitchen” zaplanowano na dokładnie 15 października. Pierwszy pokaz odbędzie się w ramach festiwalu filmowego w londyńskim Royal Festival Hall. Nim Netflix skieruje film do oferty streamingowej (odbędzie się to najpewniej jeszcze w tym roku) w Wielkiej Brytanii zostaną zorganizowane limitowane pokazy na wielkim ekranie. 

źródło: IMDb / zdj. Netflix