Gwiazdy „Gry o tron” Sophie Turner i Kit Harington zagrają w gotyckim horrorze

Fani Starków mają powód do radości. Dwie gwiazdy „Gry o tron” spotkają się na planie nowego projektu. Sophie Turner i Kit Harington zagrają razem w gotyckim horrorze „The Dreadful”. Sceneria produkcji będzie wpisywała się w klimat panujący w hitowej produkcji HBO.

Sophie Turner i Kit Harington zagrają w gotyckim horrorze

Pięć lat po zakończeniu emisji serialu „Gra o tron”, który przyniósł globalną rozpoznawalność zarówno Sophie Turner, jak i Kitow Haringtonowi, gwiazdy wszystkich ośmiu sezonów spotkają się na planie nowego widowiska. Duet zagra główne role w kostiumowym horrorze osadzonym w czasach Wojny Dwóch Róż rozgrywającej się w latach 1455-1485. Warto nadmienić, że to właśnie ten domowy konflikt w Anglii stanowił inspirację dla George'a R.R. Martina przy tworzeniu „Pieśni lodu i ognia”. Tym razem Turner i Harington nie wezmą jednak udziału w politycznej walce na samym szczycie sporu. Tym razem będą mogli doświadczyć wielkiego konfliktu z poziomu zwykłych ludzi.

Sprawdź też: Na taki casting czekaliśmy! Tom Cruise negocjuje rolę w ostatnim filmie Tarantino!

Gra o Tron Sophie Turner i Kit Harington 

Główną bohaterką filmu zostanie Anne (w tej roli Sophie Turner), która wspólnie z teściową prowadzi samotny i trudny żywot na obrzeżach angielskiego społeczeństwa. Wszystko zmienia się jednak gdy w życiu kobiet pojawia się mężczyzna z ich przeszłości (Harington). To wydarzenie rozpoczyna serię wydarzeń, które staną się punktem zwrotnym dla Anne. 

Film do własnego scenariusza wyreżyseruje Natasha Kermani pracująca ostatnio przy antologii „V/H/S/85”. Dla Kita Haringtona nie będzie to pierwsze spotkanie z inną gwiazdą „Gry o tron” na planie filmowego projektu. Aktor wystąpił obok Richarda Maddena w superbohaterskim widowisku „Eternals”.

źródło: deadline.com / zdj. Depostiphotos / HBO