Hans Zimmer i David Fleming „Elegia dla bidoków” – przegląd ofert soundtracku [CD]

4 grudnia 2020 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z filmu „Elegia dla bidoków” (na platformie Netflix od 24 listopada). Płyta ukazała się nakładem Sony Music Poland. Poniżej szczegóły wydania CD muzyki, której kompozytorami są Hans Zimmer i David Fleming.

O filmie

Oparty na powieści J.D. Vance’a z listy bestsellerów New York Timesa film „Elegia dla bidoków” w reżyserii laureata Oscara, Rona Howarda, to bardzo osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.

J.D. Vance, były marine z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale’a, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu do domu, o którym starał się zapomnieć. J.D. musi teraz poradzić sobie ze złożonymi problemami swojej appalaskiej rodziny, w tym z  ustabilizowaniem relacji z uzależnioną matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę Mamaw (Glenn Close), twardą i bystrą kobietę, która go wychowała, J.D. uzmysławia sobie, że tylko pogodzenie się z przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia.

W obsadzie produkcji znaleźli się jeszcze Gabriel Basso, Haley Bennett, Freida Pinto, Bo Hopkins i Owen Asztalos.

O soundtracku

Wytwórnie fonograficzne Sony Classical i Milan Records zapraszają do wysłuchania albumu „Hillbilly Elegy” (Music from the Netflix Film).

Muzykę do filmu napisali Hans Zimmer i David Fleming – stały współpracownik niemieckiego kompozytora [„Król Lew" (2019), „Wonder Woman 1984" (2020), „Top Gun: Maverick" (2021)].

Hillbilly Elegy - okładka soundtracku CD (front)

Hillbilly Elegy - okładka soundtracku CD (tył)

Tracklista:

1. Transformation (End Titles) (4:59)
2. Rust (2:45)
3. Kentucky 1997 (2:45)
4. We Respect Our Dead (2:45)
5. Suffocating (4:51)
6. Bev (3:30)
7. Resignation (2:01)
8. Old Wounds (5:44)
9. Responsibility (5:05)
10. Usha (3:04)
11. Steel In Our Veins (4:35)

Czas trwania płyty: 42:04

Soundtrack „Hillbilly Elegy” do posłuchania tutaj i na Spotify.

Gdzie kupić?

źródło: zdj. główne Netflix / materiały prasowe Milan Records / Sony Classical / Sony Music Poland