Harrison Ford jednak zostanie gwiazdą Marvela? Aktor ponownie łączony z rolą w dwóch filmach

Coraz więcej wskazuje na to, że Harrison Ford jednak zasili szeregi filmowego uniwersum Marvela. Aktor łączony jest z rolą Thaddeusa Rossa, w którego do tej pory w MCU wcielał się William Hurt. Jego angaż potwierdziły już dwa niezależne źródła.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o tym, że Marvel próbował zaangażować Harrisona Forda do roli Thaddeusa Rossa w swoich nadchodzących projektach, ale ostatecznie negocjacje pomiędzy studiem i obozem gwiazdora zakończyły się fiaskiem. Tymczasem fanów MCU kilka dni temu na nowo rozpaliła informacja sugerująca, że Ford jednak zostanie nowym gwiazdorem Marvela. Tak twierdzili przynajmniej John Rocha i Jeff Sneider z podcastu The Hot Mic With. Z uwagi na fakt, że rzetelność tego źródła nie została do tej pory zweryfikowana, to wiadomość tę traktowaliśmy z dużym dystansem. Okazuje się jednak, że informację o angażu Forda potwierdza też serwis Slash Film będący zdecydowanie bardziej wiarygodnym źródłem, które w przeszłości podawało już jako pierwsze zakulisowe informacje.

Sprawdź też: Timothy Dalton kolejną gwiazdą serialu „1923”. Były James Bond dołącza do świata „Yellowstone”.

Prawdopodobieństwo tego, że Harrison Ford ostatecznie przejmie rolę Thaddeusa Rossa stało się więc znacznie większe i pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenie castingu. Tymczasem mówi się, że Ford zadebiutuje w Marvelu w filmie „Kapitan Ameryka: New World Order”, który wejdzie do kin 3 maja 2024 roku. Następnie odegra zdecydowanie większą rolę w produkcji „Thunderbolts”. Przypomnijmy, że do tej pory w Thaddeusa Rossa w filmowych produkcja Marvela wcielał się William Hurt, ale aktor zmarł w marcu tego roku na raka prostaty. Aktor debiutował w tej roli w filmie „Incredible Hulk”, a następnie mogliśmy oglądać go także w filmach „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, „Avengers: Wojna bez granic”, „Avengers: Koniec gry” i „Czarna Wdowa”.

Film „Thunderbolts” skupi się na grupie antybohaterów, która zostaje wysłana przez rządową agencję na tajną i wyjątkowo niebezpieczną misję. W szeregach tytułowej grupy pojawią się: Jelena Belova (Florence Pugh), Red Guardian (David Harbour), Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko), US Agent (Wyatt Russell) i Zimowy żołnierz (Sebastian Stan).

źródło: slashfilm.com / zdj. Lucasfilm