Hayao Miyazaki jednak nie przejdzie na emeryturę! Legendarny twórca ma już pomysł na nowy film

Wkrótce po debiucie jego najnowszego filmu – doskonale przyjętego anime „Chłopiec i czapla” – okazuje się, że Hayao Miyazaki wcale nie zamierza żegnać się ze współzałożonym przez siebie Studiem Ghibli. Wbrew doniesieniom o ostatecznym przejściu na emeryturę, słynny twórca anime ma mieć pomysły na następne dzieło.

Film zapowiadany jako ostatnia praca w dorobku Miyazakiego debiutował w japońskich kinach w lipcu tego roku, ciesząc się wielkim zainteresowaniem ze strony tamtejszych widowni. Pomimo braku jakiejkolwiek promocji produkcja zarobiła ponad 13 mln dolarów (1.83 miliarda jenów) w pierwszy weekend, co okazało się najlepszym otwarciem dla Studia Ghibli w historii. W ostatni czwartek okazję do obejrzenia „Chłopca i czapli” otrzymali zaś uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Film inspirowany powieścią „How Do You Live?” Genzaburo Yoshino rozgrywa się w czasach II wojny światowej, a jego bohaterem jest nastolatek, który próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości po przeprowadzce. Z czasem bohater odkrywa opuszczoną wieżę, za sprawą której wkracza do fantastycznego świata z gadającą czaplą

Sprawdż też: Szykuje się mocne kino! Tom Hardy, Jodie Comer i Austin Butler w filmie o motocyklowym gangu!

Choć produkcję przez ostatnie lata zapowiadano jako finalne przedsięwzięcie Miyazakiego przed ostatecznym przejściem na emeryturę, najnowsze wieści wskazują, że artysta nigdzie się nie wybiera. Taką informacją podzielił się sam Junichi Nishioka, wiceszef Studia Ghibli, podczas wywiadu na czerwonym dywanie festiwalu w Toronto. Dodał też, że Miyazaki już nosi się z zamiarem stworzenia kolejnego filmu i przedstawił szefom studia kilka nowych pomysłów.

Przypomnijmy, ze do amerykańskiej dystrybucji kinowej „Chłopiec i czapla” trafi na początku grudnia tego roku. Z kolei polscy widzowie będą mogli zobaczyć film Miyazakiego w trakcie startującej 30 września dziesiątej odsłony Festiwalu Młode Horyzonty. Dokładnie informacje o limitowanych pokazach znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu, w tym miejscu

Źródło: Discussing Film / zdj. Studio Ghibli