Hayden Panettiere powróci w obsadzie „Krzyku 6”. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

Po wielkim sukcesie ostatniej odsłony „Krzyku” wytwórnia Paramount Pictures natychmiast podjęła przygotowania do realizacji szóstego filmu cyklu komedio-slasherów. Dowiedzieliśmy się właśnie, że w następnej części pojawi się aktorka Hayden Panettiere, znana z roli wprowadzonej w „Krzyku 4” Kirby Reed, jednej z niedoszłych ofiar Ghostface'a.

Za realizację „Krzyku 6” będą odpowiadali Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, którzy wyreżyserowali też ostatnią część. Opracowaniem dalszego ciągu historii zajęli się James Vanderbilt i Guy Busick odpowiadający za scenariusz do piątego filmu. Tekst został parę miesięcy temu ukończony.

Jeszcze w marcu dowiedzieliśmy się, że w filmie powróci Courtney Cox, która raz jeszcze wcieli się w kultową postać dziennikarki Gale Weathers. Kontynuacja przeniesie zarazem szereg nowszych postaci, wprowadzonych w piątej odsłonie cyklu. Wytwórnia potwierdziła, że w obsadzie następnego filmu znajdą się młode gwiazdy poprzedniej odsłony: Melissa Barrera (która grała Sam, protagonistkę „Krzyku 5”), Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding i Jenna Ortega.

Sprawdź też: Disney+ podkręca tempo. Platforma wyprzedza oczekiwania i ma już 137 mln użytkowników.

Przypomnijmy, że bohaterka, w którą wciela się Panettiere debiutowała w „Krzyku 4” i została w tamtym filmie poważnie zraniona przez jedną z wersji zamaskowanego zabójcy. Jej los nie został potwierdzony w samej produkcji, ale w następstwie premiery Wes Craven wyjawił, że postać przetrwała wydarzenia filmu. Kirby Reed na krótki moment pojawiła się też w piątej odsłonie serii – fikcyjny wywiad z bohaterką, datowany na 2018 rok, pojawił się na laptopie Richiego Kirscha, postaci zagranej przez Jacka Quaida.

Zdjęcia do „Krzyku 6” mają ruszyć w przyszłym miesiącu w Kanadzie. Paramount Pictures ustaliło datę premiery filmu na 31 marca 2023 roku. Jako producenci nad widowiskiem będą czuwali między innymi Paul Neinstein i William Sherak z Project X Entertainment

Źródło: ScreenRant / zdj. Paramount Pictures