HBO Max kasuje kolejny serial. Dalszych przygód tego bohatera już nie zobaczymy!

HBO zdecydowało o przyszłości swojego oryginalnego serialu kryminalnego „Perry Mason”. Produkcja nie powróci do widzów z nowymi odcinkami. Serial produkowany przez Roberta Downeya Jr. został anulowany po dwóch sezonach.

Nie będzie trzeciego sezonu serialu „Perry Mason” 

HBO zrezygnowało z planów na realizację swojego kryminalnego serialu „Perry Mason” opowiadającego przygody popularnego detektywa granego przez Matthew Rhysa. Produkcja została skasowana po dwóch seriach, mimo że twórcy mieli już wstępne plany na kolejne odcinki. Przedstawiciele Warnera nie byli jednak zadowoleni z wyników oglądalności, jakie osiągnęła druga seria. Kilka tygodni temu Francesca Orsi odpowiadająca w HBO za serialowe dramaty zapowiadała, że niektóre z seriali czeka weryfikacja po drugim sezonie i wśród nich znajdował się właśnie „Perry Mason”.

Szefowa HBO ostrzegała, że w siedzibie studia będą bacznie obserwować, to jak produkcja radzi sobie pod względem oglądalności oraz tego, jak została przyjęta przez krytyków i czy wywołała odpowiedni szum wśród widzów. Jeśli chodzi o oceny, to drugi sezon został lepiej przyjęty zarówno przez krytyków (87% pozytywnych recenzji w porównaniu do 75) i widzów (81% pozytywnych głosów vs. 70%). Nie odbił się jednak dużym echem wśród szerokiej widowni.

Sprawdź też: „Flash” to najlepszy film superbohaterski? Krytycy są innego zdania.

Akcja drugiego sezonu rozpoczęła się kilka miesięcy po procesie stanowiącym główny wątek fabularny debiutanckiej serii. Od czasu zakończenia ostatniego odcinka, Perry i sekretarka Della (w tej roli Juliet Rylance) zdecydowali się ustabilizować działania firmy, rezygnując z rozwiązywania tajemnic kryminalnych i przejmując na siebie więcej prostszych spraw cywilnych. Ostatecznie duet bohaterów decyduje się zająć głośną sprawą o morderstwo, a finał drugiej serii zostawia widzów z wyjątkowo mocnym cliffhangerem. Na końcu zostawiamy Perry'ego Masona w wyjątkowo niekorzystnym położeniu i aż prosi się o kontynuowanie jego przygód.

źródło: deadline.com / zdj. HBO Max