HBO Max powraca do Derry. Powstanie serialowy prequel horroru „To”

HBO Max przymierza się do realizacji prequela horroru „To”, który na podstawie słynnej powieści Stephena Kinga wyreżyserował parę lat temu Andy Muschietti. W przypadku zamówienia pełnego sezonu, w nowym serialu poznamy historię-genezę klauna Pennywise'a.

Produkcja nosi obecnie roboczy tytuł „Welcome to Derry”. Akcja serialu ma rozegrać się w latach sześćdziesiątych, ponad dwadzieścia lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony filmowego „To”. Przypomnijmy, że zarówno z oryginalnej powieści Kinga, jak i z tamtej produkcji dowiedzieliśmy się, że jej główny antagonista, Pennywise pojawia się w miasteczku Derry co dwadzieścia siedem lat więc możemy założyć, że fabuła prequela zostanie osadzona w roku 1962.

W realizację nowego serialu będzie zaangażowany Andy Muschietti. Reżyser obu poprzednich rozdziałów „To” jest jednym z głównych pomysłodawców prequelowej historii, obok swojej małżonki Barbary Muschietti i scenarzysty Jasona Fuchsa („Wonder Woman”).

Sprawdź też: Disney+ startuje w Polsce. Jak wypada cena na tle Netfliksa i HBO Max? Co z dzieleniem konta?

Podczas gdy Fuchs pisze obecnie tekst do pierwszego odcinka, Muschietti zajmą się projektem przede wszystkim jako producenci wykonawczy. Andy najprawdopodobniej stanie też za kamerą odcinka pilotażowego. W realizacji weźmie udział studio Warner Bros. Television.

Jeżeli serial wejdzie ostatecznie do realizacji, „Welcome to Derry” będzie kolejnym przykładem poszerzania istniejącej filmowej franczyzy o osobny projekt telewizyjny. Na podobne decyzje włodarze Warnera zdecydowali się przy okazji „Legionu samobójców” (który otrzymał serialowy spin-off o Peacemakerze), „Batmana” (w przygotowaniu znajduje się serial o Pingwinie z główna rolą Colina Farrella) i „Diuny” (serial o wprowadzonym w filmie zakonie Bene Gesserit).

źródło: Variety / zdj. Warner Bros.