HBO Max zmienia się w Max, a Player podnosi ceny swoich pakietów

Jesteśmy na chwilę przed pojawieniem się w Polsce serwisu Max, który zastąpi działającą od dwóch lat platformę HBO Max. Ostatnie tygodnie przed rebrandingiem serwisu do podniesienia swoich cen postanowił wykorzystać Player należący do tego samego koncernu Warner Bros. Discovery.

Kiedy Max pojawi się w Polsce? Nowy serwis HBO zaoferuje pakiet z reklamami?

Oficjalnie Warner Bros. Disovery zapowiedziało start swojego nowego serwisu mającego zastąpić HBO Max na wiosnę tego roku. Nowa wersja platformy działa już od zeszłego roku w USA, a niedawno debiutowała w Ameryce Łacińskiej. Teraz przyszła pora na Europę i w tym także Polskę.

Z naszych informacji wynika, że startu serwisu Max możemy spodziewać się w naszym kraju najwcześniej na przełomie marca i kwietnia. Nie oznacza to jednak, że platforma nie pojawi się dopiero w kolejnych miesiącach, maju, czy nawet czerwcu.

Sprawdź też: Disney skasował kilka „kiepskich” projektów. Chce naprawić Marvela i uczy się od Netfliksa.

Pojawienie się w Polsce serwisu Max będzie najprawdopodobniej równoznacznie z wprowadzeniem nowych planów cenowych oraz dodaniem do oferty planów z reklamami. Zarówno w USA, jak i przy okazji podmiany HBO Max na MaxAmeryce Łacińskiej plan z reklamami stał się podstawowym i najtańszym planem dostępnym dla klientów. Standardowy plan bez reklam pozwala z kolei na oglądanie treści wyłącznie w jakości Full HD i korzystanie z dwóch ekranów w tym samym czasie. Dopiero Plan premium oferuje dostęp do treści 4K i możliwość oglądania treści na czterech urządzeniach jednocześnie.

Ile kosztuje Player? Ceny pakietów z Eurosportem. Z reklamami czy bez?

Trwają już jednak przygotowania do wprowadzenia nowego serwisu do Polski i kolejnym tego przykładem jest wprowadzona właśnie podwyżka w pakietach platformy Playera należącej także do spółki Warner Bros. Disovery. Polska usługa streamingowa podniosła ceny swoich usług o 5 zł. Warto zaznaczyć, że Player cały czas oferuje promocyjną cenę przy wykupieniu dłuższego abonamentu. Tylko 40 zł zapłacimy za oglądanie serwisu przez 180 dni w przypadku pakietu z reklamami i 80 zł jeśli chcemy oglądać Playera bez reklam.

Obecnie w Polsce za miesięczny dostęp do HBO Max trzeba zapłacić 29,99 zł. Istnieje też możliwość wykupienia rocznego abonamentu za 234,99 zł.

Aktualnie cennik pakietów prezentuje się więc następująco:

  • Player z reklamami 15 zł (wcześniejsza cena 10 zł)
  • Player bez reklam 25 zł (wcześniejsza cena 20 zł)
  • Eurosport Extra i Player z reklamami 25 zł (wcześniejsza cena 20 zł)
  • Eurosport Extra i Player bez reklam 35 zł (wcześniejsza cena 30 zł)
  • Player z reklamami + kanały TV 35 zł (wcześniejsza cena 30 zł)
  • Player bez reklam + kanały TV 45 zł (wcześniejsza cena 40 zł)
  • Eurosport Extra i Player bez reklam + kanały telewizyjne 50 zł (wcześniejsza cena 45 zł)

W połowie stycznia Player przeszedł inną zmianę. Do oferty platformy zawitały kanały nowej generacji, czyli tak zwane FAST umożliwiające widzom dostęp do popularnych treści przez internet. Dodatkowo w serwisie wprowadzono ponownie darmowy pakiet z reklamami, który umożliwia oglądanie zarówno wspomnianych kanałów, jak i innych treści bez konieczności opłacania miesięcznego abonamentu. Do serwisu wcielono tym samym ofertę serwisu VOD.pl.

Player ile kosztuje cena pakietow

zdj. Player / HBO