HBO opowie o rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA.  Zwiastun znakomicie przyjętego „Reality”

HBO udostępniło w sieci pełny zwiastun swojej nowej pełnometrażowej produkcji. W filmie „Reality” z Sydney Sweeney („Euforia”) w roli głównej poznamy opartą na faktach historię kobiety, która ujawniła tajne informacje dotyczące rosyjskich wpływów na wybory prezydenckie w USA. Kiedy premiera?

Sydney Sweeney zachwyci swoją nową rolą? Gwiazda „Euforii” w filmie HBO

Reality” w reżyserii Tiny Satter opowiada prawdziwą historię Reality Winner, kobiety służącej w amerykańskich siłach powietrznych i tłumaczki NSA, która ujawniła mediom tajne informacje dotyczące rosyjskiego oddziaływania na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Dwa lata później została skazana na pięć lat i trzy miesiące więzienia. 

Winner została aresztowana 3 czerwca 2017 roku pod zarzutem ujawnienia raportu wywiadowczego o rosyjskiej ingerencji w wybory w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Raport pochodzący z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i został przekazany przez nią do serwisu informacyjnego The Intercept. W raporcie wskazano, że rosyjscy hakerzy uzyskali dostęp do list rejestracyjnych wyborców, ale nie zostało w nim stwierdzone, czy wprowadzono jakiekolwiek zmiany. Film odtwarza trwające 90 minut przesłuchanie, którego agenci FBI dokonali w domu kobiety podczas jej zatrzymania. Obok Sweeney w obsadzie są także Josh Hamilton i Marchánt Davis.

Sprawdź też: To będzie jak „Truman Show” po butelce wódki. Jamie Foxx i John Boyega łączą siły w komedii sci-fi Netfliksa

Film trafi na platformę HBO Max jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 29 maja.

Warto dodać, że „Reality” debiutowało podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Filmowym w Berlinie i zebrało świetne recenzje. W serwisie Rotten Tomatoes film pozytywnie ocenia na chwilę obecną aż 100% krytyków (na podstawie dziesięciu uwzględnionych głosów).

 

zdj. HBO