To będzie jak „Truman Show” po butelce wódki. Jamie Foxx i John Boyega łączą siły w komedii sci-fi Netfliksa

Na łamach nowej edycji magazynu Empire, Netflix odsłonił przed swoimi fanami kolejny kadr z thrillera „Sklonowali Tyrone'a”. W głównych rolach w ekscentrycznej komediowej produkcji zobaczymy Jamiego Foxxa („Dzienna zmiana” i Johna Boyegę („Królowa wojownik”). Na ekranie spotkają między innymi Teyonah Parris („Drodzy biali ludzie”) i Kiefera Sutherlanda („Najemnik”).

Jamie Foxx i John Boyega w komedii science fiction Netfliksa

W nowych zapowiedziach „Sklonowali Tyrone'a” charakteryzowane jest jako współczesna wariacja na tematy „Truman Show”, „gdyby Truman Show wypił butelkę wódki” i zarazem widowisko inspirowane takimi klasykami jak „Oni żyją”, „Dzień świstaka”,  czy „Coś za mną chodzi”. Pulpowa komedia science fiction opowie o grupie nieoczywistych bohaterów na tropie przerażającej rządowej konspiracji. John Boyega wciela się w rolę dilera narkotykowego Fontaine'a, Teyonah Parris zagrała prostytutkę Yo-Yo, a Jamie Foxx – jej alfonsa, Slick Charlesa. „Razem z moim współscenarzystą żartowaliśmy sobie, kto najmniej nadawałby się do roli detektywa. Kto byłby najgorszym kandydatem do rozpracowania wielkiej konspiracji?” – opowiadał o trio swoich głównych bohaterów reżyser, Juel Taylor. „Przygotujcie się na mieszankę tego co klasyczne, z tym co naprawdę oryginalne. Chciałem, by świat tego filmu sprawiał wrażenie istnienia w dziwnej, hermetycznej bańce, utknęła w jakimś innym miejscu w czasie”. 

Sprawdź też: Polska premiera nowego sezonu „Outlandera” już w przyszłym miesiącu. Ale z drobnym opóźnieniem

Produkcja, którą po raz pierwszy Netflix zaprezentował podczas ostatniej odsłony Tudum jest pełnometrażowym reżyserskim debiutem Taylora, mającego w dorobku teksty do „Kosmicznego meczu 2: Nowej ery” i „Creeda 2”. W przypadku „Sklonowali Tyrone'a” Taylor jest też współautorem scenariusza, obok Tony'ego Rettenmaiera („Cabarete”, „Kosmiczny mecz 2: Nowa era”). 

Produkcja ma zadebiutować dokładnie 21 lipca tego roku. Miesiąc wcześniej „Sklonowali Tyrone'a” będą mogli zobaczyć uczestnicy American Black Film Festival.

Sklonowali Trone’a 2.JPG

Źródło: Empire / zdj. Netflix