Henry Cavill i Alan Ritchson walczą z nazistami w filmie Guya Ritchiego!

Guy Ritchie wraca na ekrany z kolejnym widowiskiem akcji. Tym razem będzie to połączenie kina szpiegowskiego z komedią. Wśród gwiazd filmu „Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych znaleźli się choćby Henry Cavill czy Alan Ritchson.

Henry Cavill i Alan Ritchson walczą z nazistami w filmie Guya Ritchiego!

Film zabiera nas do pierwszych dni drugiej wojny światowej, kiedy to Brytyjczycy musieli stawiać opór atakom Niemców, a Winston Churchill apelował o porzucenie dotychczasowych standardów wojennych i stworzenie specjalnej grupy agentów mogących uderzyć daleko za linią wroga. Grupa złożonych m.in. z byłych przestępców, która otrzymała prawo do korzystania ze wszelkich metod walki, okazała się wówczas istotnym czynnikiem w zwycięstwie nad nazistami.

Przywódcę grupy zagrał Henry Cavill, a w obsadzie towarzyszą mu także Eiza GonzálezHenry GoldingHero Fiennes TiffinAlex Pettyfer czy Til Schweiger.

Sprawdź też: Gwiazdor „Peaky Blinders” trafił do aresztu. Prawnicy tłumaczą, że chciał wczuć się w rolę.

Inspiracją dla scenariusza, który napisali Guy Ritchie i Arash Amel („Prywatna wojna”) była książka cenionego historyka i reportera wojennego Damiena Lewisa o tym samym tytule. Jako producent za film odpowiada Jerry Bruckheimer (serie „Piraci z Karaibów” i „Top Gun”). Premierę filmu „Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych” zapowiedziano w kinach na 19 kwietnia.

zdj. Lionsgate