Henry Cavill, John Cena i Dua Lipa dołączają do obsady nowego filmu Vaughna

Matthew Vaughn skompletował główną obsadę swojego nowego szpiegowskiego thrillera „Argylle”, którego gwiazdami będą Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson i Sam Rockwell. Produkcja ma być początkiem filmowej serii zaplanowanej na przynajmniej trzy odsłony.

Reżyser zgromadził imponującą obsadę, w której znaleźli się także Henry Cavill, Bryan Cranston, Catherine O'Hara, John Cena, a także debiutująca na dużym ekranie popularna piosenkarka Dua Lipa. Brytyjska wokalistka nie tylko pojawi się w obsadzie, ale będzie także odpowiadała za stworzenie muzyki i piosenek do filmu.

Główną bohaterką filmu będzie światowej sławy pisarka powieści szpiegowskich, która w istocie była jednym z najlepszych szpiegów, ale nie pamięta swojego dawnego życia, ponieważ cierpi na amnezję. Kiedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać i odbijać piętno na życiu bohaterki powoli zaczynają wracać także wspomnienia z dawnego życia. Bohaterka staje do walki z tajemniczą organizacją Division, dla której kiedyś pracowała. Scenariusz powstał na bazie debiutanckiej powieści Ellie Conway, której premierę zapowiedziano na przyszły rok.

Prace na planie ruszą już w sierpniu tego roku w Europie. Matthew Vaughn zajął się napisaniem scenariusza i będzie reżyserem produkcji.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros. / Paramount Pictures