Historia Dzikiego Zachodu według Kevina Costnera. Zwiastun wielkiego filmowego eposu!

To dla tych filmów Kevin Costner rozstał się z ekipą serialu „Yellowstone”! W sieci pojawił się pełny zwiastun pierwszej z dwóch części „Horizon: An American Saga”. Od strony rozmachu i sposobu sportretowania dawnego Zachodu obie produkcje mają kojarzyć się widzom z kultowym Tańczącym z wilkami” z 1990 roku.

Kevin Costner wraca po latach z nowym filmem! Będzie arcydzieło jak „Tańczący z wilkami?

Film skoncentruje się na pokazaniu świata Dzikiego Zachodu: tego, jak został zdobyty – i stracony – za sprawą przelanej krwi, potu i łez wielu ludzi. Ambitna kinowa przygoda Costnera, obejmie cztery lata wojny secesyjnej, od 1861 do 1865 i zabierze widzów w emocjonalną podróż po kraju toczącym wojnę z samym sobą, doświadczaną przez pryzmat rodzin, przyjaciół i wrogów, z których wszyscy próbują odkryć, co tak naprawdę znaczy być obywatelami Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Sprawdź też: Bill Skarsgård niczym John Wick w krwawym klipie z „Boy Kills World”. Tego filmu nie chcielibyście przegapić.

Horizon: An American Saga” – premiera w połowie tego roku. Kiedy dokładnie?

Obok Costnera w obsadzie są również: Sienna Miller („Anatomia skandalu”), Sam Worthington („Avatar”), Michael Angarano („Bez granic”), Jena Malone („Rebel Moon”), Michael Rooker („Strażnicy galaktyki 2”), Will Patton („Halloween. Finał”) i Jamie Campbell Bower („Stranger Things”), Danny Huston („Yellowstone”). Za dystrybucję odpowie wytwórnia Warner Bros. Pictures. 

Kevin Costner odpowiada za „Horizon” jako reżyser, ale zagrał w filmie także jedną z głównych ról i został producentem przedsięwzięcia, które zostało podzielone na dwa filmy. Pierwszy z nich trafi do kin 28 czerwca. Drugi zobaczymy już dwa miesiące później, dokładnie 16 sierpnia 2024 roku.

Dodajmy, że scenariusz do „Horizon: An American Saga” Costner napisał wspólnie z Jonem Bairdem. Obaj twórcy mają w dorobku wydaną jeszcze w 2015 roku za oceanem przygodową powieść „The Explorers Guild: A Pasage to Shambhala”. W ramach tamtej historii duet zabrał czytelników na wypakowaną akcją, globtrotterską wyprawę inspirowaną indyjską mitologią, opowieściami Rudyarda Kiplinga, C.S. Lewisa i komiksami o Tintinie

zdj. Warner Bros.