Hitowa seria Apple TV+ dostanie drugi sezon. Bohaterka Jennifer Garner powróci

Choć Apple TV+ realizowało „O jedno cię proszę” jako produkcję limitowaną, ujawniono właśnie, że znakomita oglądalność serialu z Jennifer Garner pociągnie za sobą drugi sezon. W kontynuacji streamer zaadaptuje następną, niewydaną jeszcze powieść amerykańskiej pisarki Laury Dave.

Kiedy drugi sezon „O jedno cię proszę”? Apple potwierdza powrót serialu

Przypomnijmy, że pomimo fatalnych ocen krytyków „O jedno cię proszę przyciągnęło do oferty streamera mnóstwo nowych subskrybentów. Statystyki przedstawione w ubiegłym roku wskazywały wręcz, że w ciągu pierwszego miesiąca od premiery adaptację książki Laury Dave obejrzało aż cztery i pół miliona widzów. Tym samym produkcja pozostawiła daleko w tyle nie tylko dotychczasowe serie limitowane Apple'a, ale i sporo odcinkowych dramatów mających doczekać się dalszego biegu.

Powodzenie serii, oryginalne projektowanej jako produkcja limitowana, poskutkuje drugim sezonem – czytamy w nowym raporcie. Źródła serwisu Deadline potwierdziły dziś, że platforma Apple TV+ nakręci kontynuację „O jedno cię proszę” na podstawie sequelowej powieści Dave, której premiera odbędzie się w przyszłym roku. Zarys fabuły nie został jeszcze ujawniony.

Pierwszy sezon serialu przedstawił historię Hannah (Garner), kobiety, która nawiązuje nieoczekiwaną relację ze swoją szesnastoletnią pasierbicą, jednocześnie poszukując prawdy o tajemniczym zaginięciu męża.

Serial został wyprodukowany przez firmę Hello Sunshine należącą do Reese Witherspoon. Oprócz głównej roli Jennifer Garner zajęła się też produkcją wykonawczą projektu. W obsadzie znaleźli się również Angourie Rice („Mean Girls”), Nikolaj Coster-Waldau („Gra o tron”) – aktorzy powrócą u boku Garner w sezonie drugim. W nowym rozdziale produkcji ponownie zobaczymy też Davida Morse'a („Zielona mila”). 

Sprawdź też: Scarlett Johansson nie była pierwszym wyborem. W nowym „Jurassic World” miała zagrać inna gwiazda

Wraz z drugim sezonem funkcję showrunnerską ponownie obejmie Josh Singer, twórca pierwszej serii i zarazem małżonek Laury Dave. Tym razem jednak artysta połączy siły z drugim współshowrunnerem – został nim Aaron Zelman („Zabójcze umysły”). „Drugi sezon zabierze widzów na jeszcze szybszą jazdę bez trzymanki. Będzie więcej tajemnic, a twisty pojawią się na każdym kroku” – obiecuje w nowym oświadczeniu kierownik programowy Apple TV+, Matt Cherniss.

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery drugiego sezonu. Przypomnijmy jednak, że w międzyczasie możecie nadrobić literacki pierwowzór oryginalnej serii – powieść debiutowała w księgarniach w maju 2022 roku i wkrótce po tym doczekała się polskiego wydania nakładem wydawnictwa Marginesy

Źródło: Deadline / zdj. Apple