Scarlett Johansson nie była pierwszym wyborem. W nowym „Jurassic World” miała zagrać inna gwiazda

Jeszcze od ubiegłego miesiąca wiemy, że z nową odsłoną cyklu „Jurassic World” najprawdopodobniej związała się Scarlett Johansson, gwiazda takich niedawnych filmów jak „Czarna wdowa” czy „Asteroid City”. Z nowego raportu wynika jednak, że aktorka wcale nie była pierwszą kandydatką wytwórni. Na pierwszym planie nowego cyklu widowisk o dinozaurach mogła znaleźć się Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence mogła zagrać w nowym „Jurassic World”. Zrezygnowała z udziału

Drobną informacją na temat castingowej sytuacji przy nowej części „Jurassic World” podzielił się dziennikarz Matthew Belloni. Na łamach jego serwisu Puck.News czytamy, że nim doszło do rozmów ze Scarlett Johansson, kandydatką Universal Pictures do objęcia głównej roli w filmie była Jennifer Lawrence. Aktorkę znacie między innymi z cyklu fantasy „Igrzyska śmierci” oraz filmów „Czerwonka jaskółka”, „American Hustle” czy „Pasażerowie” (w którym pojawiła się u boku gwiazdora ostatniej jurajskiej trylogii, Chrisa Pratta). Niedawno Lawrence pojawiła się też w komedii „Bez urazy” – za rolę w filmie otrzymała nominację do nagrody Złotego Globa za najlepszą rolę kobiecą w komedii lub musicalu. 

Według doniesień Belloniego aktorka przez pewien czas prowadziła rozmowy z przedstawicielami Universala, ale ostatecznie zdecydowała się odmówić angażu w nowym „Jurassic World”. Najwyraźniej dopiero od tej pory główną kandydatką była Scarlett Johansson.

Jennifer Lawrence

Sprawdź też: Po lalce Barbie czas na film o Simsach od Margot Robbie!

Przypomnijmy, że nowa odsłona jurajskiego cyklu pojawi się na ekranach kin już w przyszłym roku, dokładnie 2 lipca. Za kamerą znajdzie się Gareth Edwards, filmowiec znany z „Godzilli”, „Łotra 1” i debiutującego w zeszłym roku oryginalnego widowiska sci-fi „Twórca” z główną rolą Johna Davida Washingtona. Za kolei do napisania filmu zatrudniony został David Koepp pracujący jako scenarzysta nad pierwszym filmem z serii „Park Jurajski” z 1993 roku oraz trzecią odsłoną o podtytule „Zaginiony świat”. Jedną z ostatnich jego prac jest natomiast tekst do filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. 

Nad szybką realizacją filmu, jako producenci, czuwają weterani jurajskiej serii: Frank Marshall i Patrick Crowley.

Źródło: Puck.News / Bad Tase / zdj. Universal Pictures / depositphotos