Hollywood zabiera się za remake „Gości”. James McAvoy gwiazdą amerykańskiej wersji dreszczowca

James McAvoy wraca do współpracy z wytwórnią Blumhouse, z którą współpracował przy filmach „Split” i „Glass” wyreżyserowanych przez M. Night Shyamalana. Tym razem aktor zagra w amerykańskiej wersji duńskiego horroru psychologicznego „Goście”, który gościł na ekranach kin w zeszłym roku.

James McAvoy przeżyje psychologiczny koszmar

Aktor znany doskonale fanom filmowych produkcji o X-Menach zagra główną rolę w filmie zatytułowanym „Speak No Evil”, którego kinowy debiut został wyznaczony przez studio Universal Pictures już na 9 sierpnia 2024 roku.

Film opowiada historię szczęśliwej rodziny, która wybiera się na wakacje do nowo poznanych znajomych. Wspólny weekend stopniowo przyjmuje koszmarny obrót, gdy gospodarze zaczynają ujawniać swoje prawdziwe, przerażające oblicze. „Goście” określany jest jako bezlitosny horror psychologiczny, który wdziera się głęboko pod skórę i długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

Sprawdź też: Jonathan Majors ma poważny problem. Aktor oskarżony o napaść stracił agenta i agencję PR.

Produkcja będzie bazowała na duńskiej produkcji „Goście”, którą wyreżyserował Christian Tafdrup. Film został nominowany do jedenastu Duńskich Nagród Filmowych. Za wyreżyserowanie amerykańskiej wersji odpowiedzialny będzie James Watkins pracujący przy filmach „Eden Lake” i „Kobieta w czerni” oraz mający w swoim dorobku jeden z odcinków „Czarnego lustra”. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się: Jason Blum, Christian Tafdrup, Jacob Jarek i Bea Sequeira.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel