Horror „Halloween zabija” trafi do kin i na platformę Peacock

Na miesiąc przed premierą studio Universal Pictures zdecydowało się na wprowadzenie hybrydowej dystrybucji dla filmu „Halloween zabija”. Produkcja zadebiutuje jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej Peacock należącej do Universala.

Decyzja o zmianie formy dystrybucji nie wpłynęła na datę premiery. Druga odsłona odświeżonej wersji „Halloween” zadebiutuje zgodnie z wcześniejszym planem już 15 października. Zmianie ulegnie jedynie to, że będzie dostępna zarówno w kinach, jak i w cyfrowej dystrybucji. Mówi się, że decyzja studia Universal Pictures podyktowana jest przede wszystkim chęcią rozwijania bazy użytkowników serwisu Peacock. Studio jest ponoć zadowolone z tego, jak na platformie Peacock radziła sobie animacja „Rodzinka rządzi”, która również debiutowała jednocześnie w kinach i w serwisie streamingowym, dlatego zdecydowano się na powtórzenie tej strategii w przypadku horroru „Halloween zabija”.

Nie bez znaczenia pozostaje także wyjątkowo napięty harmonogram kin w październiku. W ciągu kilku tygodni na dużym ekranie pojawią się takie filmy jak: „Venom 2: Carnage” (1 października), „Nie czas umierać” (8 października), „Diuna” (22 października). Przypomnijmy, że pierwsza część serii debiutowała w kinach w październiku 2018 roku i zebrała podczas weekendu otwarcia 76,2 mln dolarów, co dało jej trzecie najlepsze otwarcie w historii tego miesiąca. Łącznie od Amerykanów horror zebrał 159,3 mln dolarów, a na jego globalnym koncie znalazło się 255,6 mln dolarów.

W obsadzie „Halloween zabija” są Jamie Lee Curtis, Kyle Richards, Nancy Stephens i Charles Cyphers. W Michaela Myersa jeszcze raz wcielili się Nick Castle i James Jude Courtney. Za reżyserię odpowiada David Gordon Green, twórca poprzedniej odsłony. 

zdj. Universal Pictures