Hugh Grant następną gwiazdą studia A24? Aktor negocjuje udział w dreszczowcu twórców „Cichego miejsca”

Hugh Grant znów zaskakuje. Gwiazdor, który od kilku lat przyjmuje role zupełnie nieprzystające do swojego klasycznego dorobku negocjuje dołączenie do obsady filmu „Heretic”, nowego projektu studia A24, znanego głównie za sprawą takich oryginalnych dreszczowców, jak „Lighthouse”, „X” czy „Midsommar. W biały dzień”.

Choć nie dysponujemy jeszcze dokładniejszym opisem filmu, na łamach serwisu Deadline ukazał się pierwszy, niepotwierdzony zarys fabuły. „Heretic” ma przedstawić na ekranie losy „dwóch misjonarek, które wdają się w grę w kotka i myszkę w domu ekscentrycznego mężczyzny”. Możemy założyć, że Hugh Grant, którego niedawno widzieliśmy w znakomicie przyjętym widowisku „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” pojawi się właśnie w roli pierwszoplanowej.

Sprawdź też: Nowa bohaterka Gal Gadot będzie jak Bond i Bourne? Wybuchowa fotka z akcyjniaka „Misja Stone”

Za kamerą „Heretic” staną Scott Beck i Bryan Woods, mający w dorobku reżyserskim takie filmy, jak tegoroczne sci-fi „65” czy „Dom strachów” oraz scenariusze do pierwszej odsłony „Cichego miejsca” i obecnego teraz na ekranach kin horroru „Boogeyman” inspirowanego kultowym opowiadaniem Stephena Kinga. W przypadku „Heretic” duet filmowców odpowiada również za przygotowanie scenariusza.  

Dodajmy, że nim Grant wystąpi w filmie A24 – o ile dojdzie do sfinalizowania negocjacji – aktora zobaczymy wcześniej w takich tytułach, jak „The Regime” (serialu produkcji platformy Max, w którym pojawia się obok Kate Winslet) czy „Unfrosted: The Pop-Tart Story” (filmie będącym reżyserskim debiutem słynnego komika Jerry'ego Seinfelda). Brytyjski gwiazdor wystąpił też w prequelu „Willy'ego Wonki i fabryki czekolady”, w którym przypadła mu  rola Oompy Loompy. Poza Grantem na ekranie pojawią się Timothée Chalamet, Olivia Colman, Sally Hawkins i Keegan-Michael Key. Za kamerą stanął z kolei Paul King, twórca „Paddingtona”. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, dokładnie 14 grudnia.

Sprawdź też: Znamy datę premiery 2. sezonu „Prawnika z Lincolna”. Netflix podzielił nową serię na dwie części

źródło: Deadline / zdj. Miramax