Hugh Grant rozwiewa wątpliwości na temat swojej roli w „Glass Onion” i relacji z bohaterem Craiga

Drugi film z serii „Na noże” przyniósł nie tylko nową sprawę morderstwa, którą musiał rozwiązać detektyw Benoit Blanc, ale także pierwsze informacje na temat prywatnego życia bohatera granego przez Daniela Craiga. Wszelkie wątpliwości widzów na temat relacji łączącej największego detektywa na świecie z jego współlokatorem rozwiał właśnie Hugh Grant.

Detektywa Blanca zastajemy na początku filmu „Glass Onion: Film z serii Na Noże” w nie najlepszej kondycji psychicznej. Ze względu na wybuch pandemii i brak nowych spraw Blanc zmuszony jest spędzać całe dnie w domu – a właściwie to w wannie. Zaglądając do jego mieszkania, mamy okazję poznać nieco więcej szczegółów na temat prywatnego życia detektywa. Gdy ktoś zjawia się pod drzwiami Blanca, niespodziewanie drzwi otwiera mu niejaki Philip grany przez Hugh Granta. Film dosyć jasno sugeruje nam, że jest to partner bohatera granego przez Daniela Craiga, co jednoznacznie potwierdził w ostatnim z wywiadów gwiazdor „Notting Hill”. Nawiązując do poprzedniej roli Craiga, aktor stwierdził:

Tak, to prawda, jestem żonaty z Jamesem Bondem.

Sprawdź też: Nie podoba się Wam tytuł „Glass Onion: Film z serii Na Noże”? Rian Johnson też go nie lubi!

Komentując swój niewielki występ w filmie Netfliksa, aktor dodał:

To bardzo mały epizod. Naprawdę nie wiem, dlaczego chcieli to zrobić, ale tak czy inaczej, pomyślałem, że pierwsza część Na noże była genialna, więc dlaczego nie? Pojawiłem się na [planie] kilka godzin.

Możliwe, że Grant otrzyma możliwość powrotu do roli w trzecim filmie serii. Reżyser i scenarzysta serii Rian Johnson zdradził niedawno, że zaczyna już pracować nad tworzeniem historii do kolejnych przygód detektywa Blanca. Premiery kolejnej części franczyzy „Na Noże” możemy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku.

źródło: collider.com / zdj. Netflix