Hugh Jackman zagra nowego Robin Hooda! W filmie wystąpi też Jodie Comer

Nominowany do Oscara Hugh Jackman, którego latem zobaczymy na kinowym ekranie wracającego do roli Logana w superbohaterskim widowisku Marvela znalazł swój kolejny głośny projekt. Gwiazdor wystąpi wspólnie z Jodie Comer, laureatką nagrody Emmy w nowym filmie „Śmierć Robin Hooda”.

Hugh Jackman i Jodie Comer w filmie „Śmierć Robin Hooda

Wyreżyserowaniem filmu do własnego scenariusza zajmie się Michael Sarnoski, autor docenionego przez krytyków filmu „Świnia”, w którym zagrał Nicolas Cage. Latem tego roku twórca wprowadzi do kin spin-off „Cichego miejsca”, którego gwiazdami są Joseph Quinn i Lupita Nyong’o.

Film tworzony przez firmę WME Independent będzie szukał dystrybutorów podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes, który rozpocznie się już w ciągu najbliższych dni i ze względu na obsadę oraz osobę reżysera będzie na pewno jedną z najciekawszych produkcji wystawionych na sprzedaż. Na czele grona producentów „Śmierć Robin Hooda” stoi Aaron Ryder mający w swoim dorobku takie tytuły jak „Nowy początek” i „Prestiż”.

Sprawdź też: Winston Duke chce zagrać nowego Batmana i rzucić wyzwanie stereotypom.

Robin Hood Kevin Costner

Film opowie mroczniejszą wersję klasycznej historii o Robin Hoodzie. Jego akcja będzie rozgrywała się już pod koniec życia tytułowego bohatera, który zmaga się ze swoją mroczną przeszłością i po życiu pełnym zbrodni i morderstw, jest już zmęczony życiem samotnika. Gdy zostaje ciężko ranny i jest bliski śmierci, znajduje pomoc u tajemniczej kobiety, która oferuje mu także szansę na odkupienie swoich win. Prace na planie wystartują w lutym 2025 roku. Premiery możemy więc oczekiwać najwcześniej na przełomie 2025 i 2026 roku.

Tak informację o planach na stworzenie filmu skomentował reżyser: „To niesamowita okazja, aby odkryć na nowo i odświeżyć historię Robin Hooda, którą wszyscy znamy. Znalezienie doskonałej obsady, która przeniesie scenariusz na ekran, było kluczowym zadaniem. Nie mógłbym być bardziej zachwycony i pełen nadziei, że ​​Hugh i Jodie ożywią tę historię w mocny i dosadny sposób”.

źródło: deadline.com / zdj. Depositphotos