Winston Duke chce zagrać nowego Batmana i rzucić wyzwanie stereotypom

Mamy kolejnego zgłaszającego swoją kandydaturę do zagrania nowego Batmana, którego niedługo będzie musiał obsadzić James Gunn. Chęć wcielenia się w nową wersję Mrocznego Rycerza wyraził teraz Winston Duke znany fanom superbohaterskich produkcji z filmów Marvela o Czarnej Panterze.

Winston Duke zgłasza się na nowego Batmana

Robert Pattinson wciela się aktualnie w jedynego Batmana goszczącego na dużym ekranie, ale zmieni się to w ciągu najbliższych lat. James Gunn czuwający nad rozwijaniem nowego filmowego uniwersum DC potwierdził, że dojdzie do obsadzenia innego aktora w roli Mrocznego Rycerza, który będzie odgrywał główną rolę w jego uniwersum. Nowe uniwersum DC zaprezentuje widzom nowe wcielenie Supermana, jak i Mroczny Rycerz. Pierwszy z nich został już obsadzony, a fani czekają teraz na to, kto otrzyma rolę w zapowiedzianej już produkcji „Batman: Odważni i bezwzględni”, w której poznamy nie tylko nowego Bruce'a Wayne'a, ale także jego syna Damiana.

Niedawno swoją kandydaturę do roli zgłosił Alan Ritchson, aktor kojarzony ostatnio przez pryzmat roli w serialu „Reacher” od platformy Prime Video. Teraz dołączył do niego inny kandydat: Winston Duke. Aktor znany głównie z występów w produkcjach o Czarnej Panterze w uniwersum Marvela przekonuje, że jest gotowy podjąć się tego zadania i chce rozpocząć kampanię na rzecz obsadzenia go w roli Batmana.

Sprawdź też: Netflix usuwa najtańszy plan z oferty. Klienci automatycznie trafią do planu z reklamami.

Batman odważni i bezwzględni

Rozmawiając z dziennikarzem serwisu SlashFilm w ramach promowania filmu „Kaskader”, w którym Duke zagrał jedną z drugoplanowych ról, stwierdził: „Słuchaj, stary, możesz rozpocząć tę [kampanię]? [Rzekłbym, że rzucam ci wyzwanie, abyś wszedł na te wszystkie portale społecznościowe i mnie lobbował. Zbierz grupę moich zwolenników. Bardzo bym tego chciał. Chciałbym zostać Batmanem”.

Aktor dodał, że czułby się świetnie w przełamywaniu ustalonego schematu dotyczącego tego, jak powinien wyglądać i brzmieć Batman: „Uwielbiam każdą okazję do odkrywania nowych postaci, do zmiany narracji wokół niektórych z tych zakorzenionych pomysłów na to, jak te postacie powinny wyglądać, brzmieć i się zachowywać. Jestem na tak”.

Wcześniej swoje zainteresowanie rolą Batmana wyrażali jeszcze Jake Gyllenhaal znany ostatnio z filmu „Road House”, który był już brany pod uwagę do zagrania Mrocznego Rycerza przy okazji filmów Christophera Nolana, a także Jensen Ackles, którego mogliśmy oglądać w ostatnim sezonie „The Boys”. Co ciekawe, nie byłby to wcale pierwszy kontakt Duke'a z rolą Batmana. Aktor podłożył głos herosowi w ramach podcastu „Batman Unburied” z 2022 roku.

zdj. Slashfilm / zdj. DC Comics