Ian McKellen zapowiada swój powrót jako Gandalf w nowym filmie „Władca Pierścieni”?

W niedalekiej przyszłości czeka nas wyczekiwany przez wielu fanów Śródziemna powrót do  filmowego świata „Władcy Pierścieni”. Studio Warner Bros. przygotowuje nowy film mający rozgrywać się w kinowym uniwersum stworzonym przez Petera Jacksona. Okazuje się, że do roli Gandalfa w nowym „Władcy Pierścieni” może powrócić Ian McKellen.

Ian McKellen gotowy do zagrania w nowym „Władcy Pierścieni

Gdy w marcu dowiedzieliśmy się, że studio Warner Bros. przygotowuje nowy film w świecie „Władcy Pierścieni”, który ma trafić do kin w 2026 roku, trudno było sobie wyobrazić, że w produkcji, którą ma wyreżyserować Andy Serkis, zobaczymy największe gwiazdy poprzednich trylogii Petera Jacksona. Tymczasem ostatnio Viggo Mortensen przekonywał, że chętnie powróciłby do roli Aragorna, a teraz otwarcie o perspektywie powrotu do Śródziemia mówi Ian McKellen. Brytyjski aktor wcielający się Gandalfa zarówno w trylogii „Władcy Pierścieni”, jak i „Hobbita” zasugerował, że miał kontakt ze studiem w sprawie potencjalnego powrotu do roli potężnego czarodzieja – choć nie otrzymał jeszcze oficjalnej oferty.

Nie goliłem się od miesięcy”, aktor przyznał w rozmowie z The LA Times. „Ale nie ma jeszcze scenariusza, nie ma oferty, nie ma daty wejścia na plan”. 85-letni aktor dodaje jednak, że mógłby być zainteresowany powrotem do roli, ale z przekąsem stwierdza, że tylko wtedy, gdy: „Nadal będę żył”.

Sprawdź też: Freya Allan wraca jako Ciri w nowym stroju! Netflix wprowadzi istotną zmianę względem książki?

Wszystko wskazuje na to, że film roboczo zatytułowany  „The Hunt for Gollum” („Polowanie na Golluma”) zahaczy w jakimś stopniu o wspomniany w książkach, kiedy to zarówno Gandalf, jak i Aragorn próbowali wyśledzić Golluma, zanim wpadnie on w ręce Saurona. Do tej pory wydawało się, że w rolach popularnych bohaterów obsadzeni zostaną młodsi aktorzy, ale wygląda na to, że Ian McKellen i Viggo Mortensen mogą już wiedzieć nieco więcej na temat swojego ewentualnego powrotu.

Dodajmy, że jako producent nad filmem będzie czuwał Peter Jackson odpowiadający za trylogię „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Premierę filmu studio Warnera wyznaczyło na 2026 rok, więc prace na planie będą musiały wystartować już w 2025 roku.

zdj. Warner Bros.