Idealny romans na weekend? Zdaniem krytyków z tym filmem Amazona warto się zapoznać

Już dziś ofertę platformy streamingowej Prime Video zasiliła adaptacja literackiego bestsellera „Red, White & Royal Blue”, czyli komediowej historii miłosnej o synu prezydenta USA i młodym brytyjskim księciu. Jeśli wierzyć zagranicznym krytykom, produkcja spodoba się nie tylko miłośnikom pierwowzoru, a każdemu, kto ceni sobie sprawnie opowiadane, leciutkie filmowe romanse.

Z tym romansem LGBTQ+ warto się zapoznać! „Red, White & Royal Blue” zebrało dobre recenzje

 „Gdyby to była heteroseksualna opowieśc miłosna to jej miejsce z pewnością leżałoby w ofercie Hallmark Channel. A jednak, za sprawą kilku fantastycznie samoświadomych momentów, filmowi udało się wytknąć własny poziom glukozy. Rezultat jest autentycznie przezabawny” – napisano o nowej produkcji Amazona na łamach Wall Street Journal. Choć w dotychczasowych recenzjach „Red, White & Royal Blue” zdarzają się krytyczne uwagi pod adresem powierzchowności opowiadanej historii i fantazyjnej, nierealistycznej otoczki, większość opinii sprzyja reżyserskiej pracy Matthew Lopeza. „Film oferuje widzom coś, co jest szczególnie rzadkie – nawet w tej połowicznie oświeconej erze. Jest tym czymś prawdziwa okazja, by queerowa społeczność – przede wszystkim mężczyźni, którym podobają się inni mężczyźni – doczekała się takiego rozpieszczenia, jakie otrzymują miliony heteroseksualnych widzów w ramach produkcji Hallmark” – opisano film w recenzji magazynu Vanity Fair.

W chwili obecnej, w serwisie Rotten Tomatoes, film Amazona cieszy się bardzo dobrym wynikiem wynoszącym 80% pozytywnych głosów (na podstawie niemal pięćdziesięciu uwzględnionych recenzji). Średia nota przeliczona na podstawie tekstów wynosi zaś 6,50 w skali dziesięciopunktowej. Nieco lepiej wynik filmu przedstawia się, gdy uwzględnimy wyłącznie głosy topowych krytyków serwisu. Wówczas „Red, White & Royal Blue” liczy sobie aż 86%.

Warto dodać, że od paru dni w polskich księgarniach znaleźć można nowe wydanie romansu, za który jako autorka odpowiada Casey McQuinston. Poniżej oficjalny opis pochodzący od rodzimego wydawcy.

Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w USA ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z Białego Domu, jeden z kluczowych elementów strategii polityczno-marketingowej obecnej głowy państwa, Ellen Claremont. Na ogół Alex z obowiązkami radzi sobie brawurowo - na ogół, bo gdy kłótnia z jego wrogiem numer jeden, księciem Henrym z Wielkiej Brytanii, kończy się wylądowaniem w torcie na królewskim weselu, młody mężczyzna staje się celem tabloidów z całego globu.

Sprawdź też: Premiera nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” coraz bliżej. Oto pierwszy PIĘKNY KADR

W rolach głównych adaptacji występują Taylor Zakhar Perez („The Kissing Booth”) jako Alex Claremont-Diaz oraz Nicholas Galitzine („Purpurowe serca”). W filmie pojawia się też Uma Thurman w roli prezydenta USA, Ellen Claremont.

W tym miejscu znajdziecie ostatni zwiastun filmu

Zdj. Prime Video