Indiana Jones ponownie spotka nazistów? Szczegóły na temat fabuły i roli Madsa Mikkelsena

Studio Lucasfilm ruszy niedługo z produkcją filmu „Indiana Jones 5”, w którym z rolą popularnego poszukiwacza przygód pożegna się Harrison Ford. Z kin bohater będzie musiał mierzyć się w swojej ostatniej przygodzie? Pojawiły się pierwsze przecieki na temat fabuły.

Jednego z nowych bohaterów serii zagra Mads Mikkelsen i wygląda na to, że popularnemu duńskiemu aktorowi ponownie przypadnie rola złoczyńcy. Mikkelsen ma ponoć wcielić się w nazistowskiego naukowca, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu. Potwierdzają się zatem wcześniejsze sugestie samego reżysera, który donosił, że akcja filmu „Indiana Jones 5” rozegra się w latach 60. ubiegłego wieku. Powiązanie fabuły z lotem na Księżyc, do którego doszło w 1969 roku, pozwala zakładać, że będzie to końcówka siódmej dekady XX wieku.

Przecieki ujawniają także, w kogo wcieli się Shaunette Renée Wilson. Aktorka znana z serialu  „Rezydenci” zagra agentkę CIA oddelegowaną do opieki nad nazistowskim naukowcem oraz jego rodziną. Jednym z bohaterów filmu ma być także brutalny morderca działający na zlecenie bohatera granego przez Mikkelsena. Zakulisowe plotki sugerują, że z rolą łączona była Scarlett Johansson, ale aktorka ostatecznie nie została zaangażowana w produkcję.

Kiedy premiera filmu „Indiana Jones 5”?

Początkowo projekt powstawał pod nadzorem Stevena Spielberga, ale ostatecznie studio Lucasfilm zdecydowało, że reżyserią piątego filmu o przygodach popularnego poszukiwacza przygód zajmie się James Mangold. Mangold zajął się także przygotowywanie scenariusza. Oczekuje się, że ekipa wejdzie na plan latem tego roku. W obsadzie oprócz Harrisona Forda i Madsa Mikkelsena są jeszcze Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen oraz Thomas Kretschmann.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” została zaplanowana na 29 lipca 2022 roku.

źródło: theilluminerdi.com / zdj. Lucasfilm